Mít doma internet je něco zcela běžného a samozřejmého. Nejenom kvůli hledání informací či kvůli sociálním sítím. Jsou i další zajímavé možnosti jeho využití. než se na ně podíváme, tak začneme klasikou. Většina lidí, která poptává internet Praha, totiž uvádí celkem standardní požadavky, které souvisí s možností připojit tuto čtveřici oblíbených zařízení:

  • Stolní počítač
  • Notebook
  • Chytrý mobil
  • Tablet

Nejde však o jediné možnosti využití internetu v domácnosti. Podívejte se s námi na ty další.

Chytrá televize

Ty jsou dnes stále větším standardem. Ona chytrost spočívá jak v řadě různých aplikací, tak i v tom, že televizi lze jednoduše připojit k internetu a využívat tak řadu jejích dalších možností. Sem patří třeba i možnost sledování takzvané internetové televize. To může zajistit Internetpraha.com. Ideální volba pro toho, kdo chce dát sbohem kabelům, stejně jak chce dát sbohem anténě nebo satelitu na střeše.

Herní konzole

Zábava ke každé domácnosti patří. Hraní her však nemusí být jenom offline. Díky moderním herním konzolím není problém hrát s lidmi z celého světa. Postačí k tomu i nejlevnější internet, pokud má dostatečnou rychlost a stabilitu. U herních konzolí však ještě zůstaneme. Chystají se modely, které budou sice méně výkonné, ale zároveň umožní využívat hardware vybavení vzdálených serverů. A k těm se bude opět přistupovat prostřednictvím internetu.

Chytrá domácnost

Pojem, který se dostává do popředí stále více. Chytrá domácnost se bez internetu neobejde. Objevuje se stále více spotřebičů, které je možné bezdrátově připojit. A k čemu je to dobré? Hlavně k tomu, že svou domácnost můžete ovládat doslova odkudkoliv. Lze například zhasínat a rozsvěcet světla, stejně jako nastavovat termostat, nebo i sledovat, zda je ve vaší domácnosti vše v pořádku v souvislosti s celkovou bezpečností.