Obrazy na zeď jsou velmi oblíbenou bytovou dekorací. Pokud má však obraz v interiéru navozovat tu správnou atmosféru, je potřeba, při jeho výběru, mít na zřetel, do jakých prostorů má být umístěn.

Optické efekty a barevně ladění

Při výběru obrazu je potřeba mít na paměti jeho barevné ladění s vybavením pokoje, kde bude umístěn. Uvědomte si, které dvě výrazné barvy převládají v interiéru a ujistěte se, že je najdete i na obrazu. Nemusí být barvami dominantními, postačí malé prvky, které se pak opticky propojí se vzhledem pokoje.

Pokud potřebujete místnost opticky zvětšit, vybírejte z nabídky obrazů znázorňujících odlehlé horizonty. Do bytu s vysokými stropy jsou ideální obrazy s obzorem širokým. Máte – li místnost s nízkým stropem, volte z nabídky obrazů s výraznými liniemi vertikálními.

Tmavou místnost rozzáří obraz v jasných barvách.

Do místnosti, která je určena pro odpočinek, vybírejte obrazy ve studených tónech.

Mezi kreativní barvy patří žlutá a oranžová, probouzejí v nás dobrou náladu a štěstí, jsou to barvy velice univerzální.

Pokud máte v místnosti bohatý nábytek, obraz by měl znázorňovat strohé a jednoduché linie.

Velký výběr různých barevných motivů naleznete na portálu nejlepsiobrazy.cz.

Velikost a počet obrazů

Chystáte se ozdobit průměrně prostornou holou stěnu, volte buďto jeden obraz velký nebo sadu menších. Zaplníte tak celý prostor. Ideální volbou mohou být například moderní obrazy vícedílné, které se skládají z různého počtu částí, jež společně vytvářejí jeden motiv.

Jestliže je prostor méně rozlehlý, volte obraz spíše menších rozměrů.

Tipy na závěr:

  • Čím výraznější je motiv na obrazu, tím větší prostor je, pro jeho umístění, potřeba. Jinak obraz zcela zanikne.

  • Dobrého vizuálního efektu docílíte, pokud jednotlivý obraz zavěsíte nad sedačku, stůl či jinou část nábytku. Díky tomu se obraz v místnosti snadno „ukotví“.