Chystáte se na výběr nové střešní krytiny a nejste si jisti, čemu dát přednost? Současná nabídka trhu je poměrně široká a každý jednotlivý druh má své výhody i nevýhody. Při výběru je důležité zvolit si preferenční kritéria, mezi která patří především životnost, barevná stálost, kvalita, rychlost pokládky a samozřejmě i cena.

Taška nebo plech?

To bývá často jedna z prvních otázek, kterou si při výběru klademe. Klasické pálené tašky nabízejí barevnou stálost a mohou částečně zvyšovat i tepelný komfort. Plechová krytina je lehčí a nabízí rychlejší pokládku.

Lehké střešní krytiny

Velkou výhodou, kterou střešní krytiny nabízejí, je minimální zátěž krovu. Tuto vlastnost ocení především majitelé dřevostaveb či staveb starších. Pomůže nám, při rekonstrukci, ušetřit finanční prostředky, které by bylo potřeba vynaložit na výměnu nebo posílení krovů, v případě výběru klasických tašek.

Díky zpracování moderními technologiemi a speciálním úpravám povrchů odolají nepřízni počasí. Na jejich životnost má však vliv i kvalita celé střešní konstrukce a samozřejmě kvalita pokrývačských prací. Výhodou je i snadná imitace břidlice či dřevěné šindele. Krytiny nabízejí celou řadu povrchových úprav, jež zvyšují jejich odolnost a to nejen vůči vyšším teplotám, ale také proti UV záření.

Střechy COMAX

Pokud se rozhodnete pro lehké střeší krytiny, jedním z nejlepších dodavatelů na trhu je portál strechycomax.cz. Jde o výrobce lehkých střešních krytin, kteří kladou důraz především na kvalitu zpracování a využívají širokou škálu povrchových úprav. Nabízejí možnost volby odstínu přímo na míru dané stavbě. Jejich střešní krytiny splňují požadavky moderního a zároveň ekonomického střešního krytí a jsou vhodnou volbou i pro ty nejnáročnější přírodní podmínky (horské oblasti, okolí chemických provozů či přímořské oblasti). Krytiny jsou vhodné nejen pro moderní a nové rodinné domy, ale i k rekonstrukci střech domů stávajících.

Related Posts