Břidlicový kámen je v posledních letech hojně vyhledávány a používaný. Proč tomu tak je? Na to vám odpovíme právě v tomto článku.

Klasická fasáda je nudná. Alespoň to si myslí spousta majitelů novostaveb, kteří stále častěji sahají po kamenných obkladech. Především břidlicové obklady jsou v posledních letech na vzestupu. Proč tomu tak je? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Unikátní vlastnosti

Břidlice už dlouhá léta patří mezi kamenivo, které je mezi Čechy hojně užívané. Není se tedy čemu divit, že se i v posledních letech dostaly břidlicové obklady opět velmi vysoko. A není se čemu divit. Samotná břidlice totiž nabízí spoustu unikátních vlastností, které mohou jiné kameny jen těžko nabídnout.

To první, čeho si hned všimnete, je vzhled. Obklad břidlice je při kvalitním zpracování opravdu unikátní. Nabízí stálou a sytou barvu, která dlouho vydrží a neopotřebovává se. S tím souvisí i vysoká odolnost a životnost. Jestliže tedy i vy sáhnete po břidlicových obkladech, rozhodně neprohloupíte. Bez větších poškození nebo defektů vám totiž budou zkrášlovat dům i desítky let.

Levné kamenivo

Vzhledem k těmto unikátním vlastnostem by se dalo očekávat, že bude cena břidlicových obkladů poměrně vysoká. Opak je ale pravdou. Břidlice patří mezi levnější kameniva, která ale i přesto splní svůj účel. Kromě exteriérů se totiž hodí i do některých interiérů. Ideální jsou například břidlicové obklady v koupelně nebo v obývacím pokoji, pokud správně sladíte nábytek nebo přidáte další vhodné materiály. V některých obchodech dokonce můžete pořídit břidlicové talíře, které jsou vhodné k servírování nejen na rodinných oslavách a sešlostech s přáteli.

Břidlice tedy najde celou řadu využití. Jestliže i vy chcete zkrášlit vaši zahradu nebo kompletně přebudovat váš interiér, pak je právě břidlice ideální volbou. Stačí zamířit na web Moravskabridlice.cz a vybrat si z dostupných variant. Vše za skvělé ceny a v prvotřídní kvalitě přímo od těžaře.