Letní sezona se pomalu blíží a vy už se nemůžete dočkat, až budete odpočívat na zahradě u bazénu.

Nezapomeňte však bazén pečlivě nachystat. K jeho úplnému odzimování je potřeba vhodných teplot. Ty by se měly pohybovat dlouhodobě v rozmezí 10 – 15ºC.

Než odendáte plachtu, kterou byl bazén přes zimu zakrytý, je potřeba odstranit všechny nečistoty. Postačí vám na to koště.

Nečistoty

Přestože jste měli bazén pečlivě zakrytí, vždy se pod plachtu nějaké nečistoty dostanou. V tomto případě vám pomůže bazénový vysavač. Také si připravte čistící prostředky na dno i stěny bazénu, které je, před napuštěním vody, potřeba vyčistit. Tyto prostředky seženete v hobby marketech nebo prodejnách s bazénovým příslušenstvím. Nanášíte je přímo na povrch a nechávají se nějakou dobu působit.

Bazénové technologie

Nutností je kontrola úplnosti a neporušenosti veškerého těsnění. Tu je potřeba provést v první řadě. Dotáhněte pečlivě všechny spoje a teprve potom připojte filtraci, případný systém pro ohřev vody.

Filtrace

Než filtraci připojíte, vyměňte písek. Zrníčka totiž mají tendenci se obrušovat a časem tak dochází ke ztrátě jejich vlastností a tudíž i kvality samotného filtrovacího procesu. Pokud totiž filtrace správně nefunguje, musíte častěji používat chemické čištění vody.

Voda

Jakmile doplníme vodu, přeměříme tvrdost pomocí kapkového testeru a provedeme úpravu pH a první ošetření. Mikrobiologických zárodků a organických nečistot nám pomůže se zbavit chlor, který zároveň působí jako prevence proti růst vodních řas. Poté je zapotřebí spustit filtraci na plný chod a nechat ji běžet alespoň dva dny.

Tip na závěr:

pro péči o bazén a úpravu kvality vody používejte pouze prověřené a kvalitní přípravky, které jsou testovány a zaručí zdravotní nezávadnost a nezpůsobí žádné zdravotní potíže nebo podráždění pokožky či očí.