Jste majitelem zahrady, ve které jsou vlhká zákoutí? Nenechte je zarůst kopřivami. Bude se v nich dařit dobře celé řadě květin. Můžete zde také vytvořit kamennou terásku, která vlhký kout pomůže trochu odvodnit a bude se zde dařit i dalším rostlinám.

Trocha inspirace

Na vlhkých místech se daří celé škále rostlin:

  • Izotoma

Tato půdopokryvná rostlinka má svůj původ v Austrálii, kde ji najdeme na vlhkých místech. V létě kvete drobnými modrými, případně i bílými kvítky, které se podobají hvězdičkám. Rychle se rozrůstá a vytváří zelené koberce. Můžete ji vysadit i do skalky.

  • Kyprej vrbice

Tato rostlinka patří, díky svým růžovým výrazným květům, mezi nádherné trvalky. Svými květy ozdobí zahradu téměř po celé léto. Je vhodná na vlhká místa, ale pokud vhodným podrostem zakryjete její kořeny, bude se jí dařit i v sušší části zahrady.

  • Rozchodník

Tato rostlinka je nenáročný sukulent, který vytváří nádherné koberce.

  • Úrazník

Někdo jej možná znám pod lidovým názvem irský mech, neboť svým typem růstu trochu připomíná mechové polštáře.Patří však mezi rostliny hvozdíkovité. Je ideální tam, kde potřebujete vyplnit prázdná místa. Jeho husté trsy úplně zakryjí půdu a nádherně ji ozdobí drobnými, bíle zbarvenými kvítky.

  • Kosatec

Tento druh rostliny má svoji domovinu v Japonsku a Koreji. Je vhodný na vlhčí místa. Má krásné velké květy a široké listy.

  • Pomněnka bahenní

Tyto jemné modré kvítky nádherně oživí nevlídné zákoutí, které je často opomíjeno. Vzhledem k tomu, že má drobné kvítky, bude lépe vypadat ve větším podrostu. Mějte však na paměti, že kvete pouze do poloviny léta.

  • Podběl lékařský

Tato rostlinka rozkvétá svými zlatavými květy brzy na jaře a kvete do poloviny léta.

Mělká voda

I v mělké vodě se daří celé škále rostlinek.

Můžeme využít například blatouchy, některé druhy pryskyřníků, šípatku, stolístky nebo orobince.

Nejatraktivnější bývají lekníny nebo stulíky se svými nádhernými květy.

Related Posts