Naštěstí jsou už dávno pryč doby, kdy osvětlení v každém interiéru plnilo spíše užitkovou funkci. Samozřejmě, funkčnost každého svítidla je i nyní velmi podstatná, ale nové pohledy na interiérový design přesvědčují o tom, že osvětlení se může stát významným dekorativním prvkem samo o sobě.

Tohoto hesla se bez výhrad drží také designéři působící pod záštitou značky Bocci, která na trhu působí sice poměrně krátce, od roku 2005, ale během této doby se stala významným hráčem na poli designových svítidel.

Každý pohled je zážitek

Kanadský výrobce designového osvětlení se sídlem ve Vancouveru si brzy po zahájení výroby našel cestu i na evropský trh. Jasným důkazem jeho obliby na obou stranách Atlantského oceánu je otevření showroomu v Berlíně. Moderní svítidla plná fantazie a života ještě více vynikají v prostorách nádherné historické budovy. I jen pouhá prohlídka showroomu je zážitkem, který by vám při návštěvě Berlína neměl uniknout.

Příroda je strůjcem všeho

Nezměrná úcta k přírodě a jedinečnému koloběhu života je alfou a omegou veškeré tvorby odehrávající se pod značkou Bocci. Poznávacím rysem jsou kouzelné světelné instalace, které povětšinou sestávají z mnoha malých svítidel, jež by sama o sobě zapadla. Divoké propletence se nahodile prolínají a proplétají, což vyvolává dojem chaosu, neuspořádanosti a především neustálého toku věcí… Tento pocit je však vystřídán pocitem harmonie a klidu.

Mnohá stropní svítidla umožňují zakomponování živých rostlin, což je dalším důkazem o bezbřehé úctě k přírodě. Nechybí ani lampy, které svým vzhledem připomínají rozkvetlé stromy a podobně.

Netradiční vnímání designu se projevuje i v oblasti dalšího interiérového zařízení, zejména elektrických zásuvek. Ty jsou při prvním pohledu nenápadné, ale o to více zaujmou při bližším zkoumání.

Trochu pragmatičtější pohled nabízí označení jednotlivých produktových řad. V podstatě se jedná „pouze“ o čísla, nicméně i za nimi se skrývají překvapivé skutečnosti.

Precizní svítidlo od začátku do konce

Designové lampy, závěsná svítidla a další doplňky jsou však zajímavé i jinou skutečností. Není totiž zcela obvyklé, aby se celý proces od návrhu, přes výrobu až po závěrečnou kontrolu odehrával pod jednou střechou, v režii designérů. Právě v případě svítidel Bocci je kladen důraz na prvotřídní kvalitu, což pečlivý dohled na celý proces výroby umožňuje.

Příroda se opět stává součástí moderních interiérů a svítidla značky Bocci vychází tomuto trendu maximálně vstříc. V soukromých rezidencích i veřejných prostorách se proto skvěle vyjímají světelné instalace inspirované přírodním koloběhem. I vám okouzlující světla jistě učarují!