Víte, pro jaké projekty můžete letos využít štědrý program státních dotací v rámci projektu Nová zelená úsporám? Podíváme se na přehled. Není to pouze o dotacích na zateplení, i když o ně je opravdu velký zájem.

Rodinné domy – zateplení

Letošní program Nová zelená úsporám je velmi štědrý například pro zateplení rodinných domů. Získat dotaci tak můžete například na zateplení stěny, střechy, podlah i stropu. Nebo je možné čerpat dotaci pro výměnu oken a dveří, výstavbu zelené střechy a mnoho dalších projektů.

Rodinné domy – výstavba

Dotační program pro výstavbu rodinných domů je možno využít pro celou řadu projektů. Mezi ně patří také stavba zelené střechy nebo výstavba rodinného domu s velmi nízkou energetickou náročností.

Rodinné domy – nákup

Z programu je možno čerpat například dotace pro nákup nového rodinného domu, který disponuje velmi nízkou energetickou náročností, nebo také na stavbu zelené střechy či na využití systému využívání teplo z odpadních vod.

Rodinné domy – zdroje energie

Zde je možno čerpat dotace například na solární a fotovoltaické systémy, na systém řízeného větrání, na využití tepla z odpadních vod, nebo na výměnu lokálních topidel.

Bytové domy – zateplení a zdroje

Zde je možno získat dotaci na celou řadu úsporných řešení. Například na zateplení stěn, střechy nebo stropu, na výměnu oken a dveří, na výměnu zdrojů tepla, a tak dále.

Bytové domy – výstavba

Ze státního programu lze získat dotace na výstavbu bytového domu, který bude mít velmi nízkou energetickou náročnost, a také na změnu již postaveného bytového domu, který dosud kritéria pro pasivní dům nesplňoval.

Bytové domy – nákup bytu

Zde je možno získat dotaci na koupi bytové jednotky v rámci novostavby bytového domu, který disponuje velmi nízkou energetickou náročností.

Dotační bonus

Tento bonus je k dispozici pro majitele rodinných domů za kombinaci dotace z existujícího programu Nová zelená úsporám, a současně s dotací z druhé a třetí vlny „kotlíkových dotací“.

Projekt je možno využít jak pro nové, tak pro stávající budovy.