Elektřina ze slunce může zásobovat váš domov po dlouhé měsíce a udržet ho tak soběstačný. Na pořízení fotovoltaiky navíc výrazně ušetříte.

Jestliže vás zajímá solární energie a chtěli byste jí napájet i svůj dům, pak pro vás máme dobrou zprávu. I v letošním roce totiž stát vypsal další kolo dotace na fotovoltaiku. I vy si tak můžete ukousnout svoji část koláče za pořízení fotovoltaické elektrárny.

Jaké jsou podmínky

Je na tom něco magického. Přeměňovat sluneční svit na elektrickou energii. Není tedy divu, že dotační program Nová zelená úsporám fotovoltaika dlouhodobě slaví tak velký úspěch. V minulých letech rozdal do rukou jednotlivců i podnikatelů stovky milionů korun. A i pro letošek se počítá s dalším prodloužení tohoto dotačního programu.

Kdy tedy můžete požádat o dotaci? Můžete požádat v případě, že budete fotovoltaickou elektrárnu využívat pro ohřev vody nebo chod domácnosti. Dotace vám pomohou pokrýt část nákladů nejen na elektrárnu bez baterií, ale také na bateriové úložiště s akumulací. U jednotlivců ovšem nemůžete překročit limit 10 kW. Další podmínkou je pak nutnost být vlastníkem nemovitosti a mít ji zkolaudovanou.

Za co dostanete nejvíc peněz?

Jestliže splníte všechny podmínky, pak vám dotace na fotovoltaické elektrárny může pokrýt až 50 procent z celkových nákladů. Maximální částka, ne kterou může jednotlivec dosáhnout, je pak stanovena na 150 tisíc korun. Nejvíce peněz opět získáte za fotovoltaický systém s akumulací a využitelným ziskem 4 tisíce kWh ročně.

Pokud tedy i vy chcete ochránit přírodu a mít více soběstačný domov, tak si pořiďte fotovoltaický systém od společnosti Trienergo. Ti nejenže navrhnou ideální řešení, ale také všechno zrealizují od začátku do konce. Pomohou vám také se získáním dotace, čímž vám výrazně ulehčí práci s papírováním a obíháním úřadů. Ušetříte tak spoustu času i peněz.

Related Posts