Jistě jsme zaznamenali nárůst poptávky po montovaných halách, které s sebou přinášejí mnoho výhod. Všestranné využití v různých odvětvích a průmyslu je jejich nespornou výhodou. Navíc dnešní trh nabízí široké spektrum výběru jak velikostí a typů, tak výběr spolehlivých firem, které se montáží těchto hal zabývají.

Výhody montovaných hal

Jestliže se rozhodujeme, zda si pořídit klasickou zděnou stavbu a použít ji pro své účely, můžeme si ji porovnat s montovanými halami. Jejich pevná ocelová konstrukce je opláštěna vysoce pevnostní plachtou, která je nejen z nehořlavého materiálu, ale je také izotermická a antistatická. Plachty se vyznačují rovněž nejpevnějším možným způsobem sváru, jde o vysokofrekvenční způsob svařování plachet.

Jako další výhody těchto montovaných hal můžeme uvést jejich nízké pořizovací náklady, což bude investora zajímat asi nejvíce. Cena je opravdu velice zajímavá a v porovnání s jinými stavbami téměř bezkonkurenční. Co bychom ale také měli zmínit je fakt, že tyto haly se dají nejen prodloužit a tím i zvětšit, ale naopak se dají v pohodě i zmenšit. Stačí zadat svůj požadavek odpovídající firmě a máme zase o starost méně. Pokud by jsme měli tedy zájem, můžeme se rovněž těšit i na to, že halu můžeme využívat za několik týdnů, jejich montáž totiž netrvá měsíce ani roky, ale jen pár týdnů. S tím souvisí i její snadná demontáž. Pokud bychom si takovou halu chtěli pořídit, nepotřebujeme stavební povolení, pokud stavba nemá 300 m2.

A ještě něco, pokud se po nějakém čase rozhodneme, že halu přemístíme jinam a to z jakýchkoliv důvodů, není nic jednoduššího něž povolat odborníky a ti se o vše postarají. Halu nám bez problémů přestěhují na jiné místo.

Co využití?

Tyto montované haly lze využít prakticky všude, kde potřebujeme dostatek místa, střechu nad hlavou anebo nové prostory, pro naše podnikání. Pokud potřebujeme například rozšířit svou firmu o skladové prostory nebo pokud potřebujeme rozšířit výrobu a chybějí nám výrobní haly, jsou tyto ocelové konstrukce vhodným řešením, které jistě má své opodstatnění. Jako skladové prostory se haly používají již od začátku své existence, postupně se poptávka rozšířila i na ostatní obory. Také v zemědělství jsou tyto haly hojně využívány. Hospodářská zvířata mají své ustájení třeba na loukách mimo klasické zděné stáje, uskladnit se zde může také jejich krmivo a v neposlední řadě může jít i o garáže pro velkou zemědělskou techniku. Ale uplatnění tyto haly najdou i jako hangáry pro letadla nebo pro větší množství automobilů v případě dopravní společnosti. Ovšem tím jsme zdaleka nevyčerpali všechny možnosti.

Jako kvalitní zastřešení lze haly použít na různých tělocvičnách a sportovních areálech, bazénech nebo jiných sportovišť. Úkol je v tomhle směru splněn na jedničku.

Doplňkové služby

Mnohé firmy, které mají ve svém portfoliu montáž těchto hal, se zabývá také doplňujícími službami, které jsou v některých případech součástí takové haly. Jde zejména o dveřní otvory, kde se mohou namontovat i rolovací nebo posunovací vrata, slídové otvory zde nahrazují klasická okna, ale klient si může vybrat třeba osvětlení, vytápění a kompletní elektroinstalaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč bychom si měli vybrat právě montovanou halu

Základ těchto hal tvoří ocelová konstrukce, která je potažena velmi kvalitní plachtou. Na přání klienta je možné také tyto plachty potisknout například logem firmy, kde bude tak zvýrazněna reklama. Pro ukotvení se používají ocelové hřeby nebo kotvící technika, není třeba mít obavu, že by nám v případě silného větru hala doslova „uletěla“. Jak je vidět, popularita montovaných hal je stále větší a jejich využití všestranné. Co se týká životnosti těchto hal, odhaduje se pro konstrukci až 40 let a pro opláštění 20 let. Můžeme tak s určitostí říct, že pokud bychom chtěli trochu rozšířit svůj podnikatelský záměr nebo pokud bychom opravdu nutně potřebovali rychlé uskladnění krmiva, jsou tyto haly rychlým a optimálním řešením pro každou takovou situaci.

Zapomínat bychom ale také neměli na výběr firmy. Jistě se v našem okolí najde několik zajímavých firem, které mají ve svých službách právě montáž těchto hal. Prověřit si takovou firmu zabere minimum času a tak nemeškejme a oslovme odborníky, kteří ví, jak na to.

 

Related Posts