Každý pěstitel touží po tom, aby mu pokojové rostliny prospívaly a kvetly. Kvetení může podpořit celá řada hnojiv a to nejen těch chemických, ale i takových, která si vyrobíme doma. Chemická hnojiva jsou neekologická a často i drahá. Podívejte se, jakým způsobem je můžete nahradit.

Kávový lógr

Pokud jste milovníci logrové kávy, v žádném případě nevyhazujte zbylý lógr. Pro rostliny je to skvělý zdroj hořčíku, dusíku, fosforu, mědi a draslíku. Lógr můžete použít pro přihnojení růží, muškátů, azalek, rododendronů, oleandrů či hortenzií. Postačí, když jej jednou za půl roku přimícháte do substrátu.

Slupky

Velkým zdrojem potřebných minerálů jsou také slupky od banánů. Postačí, když je necháte louhovat ve vodě po dobu 24 hodin a vzniklým výluhem pak zalijte všechny pokojové rostliny. Díky tomu jim dodáte draslík, vápník a fosfor. Tyto minerály podporují u rostlin vitalitu a pomáhají při ochraně proti škůdcům.

Také jablečné slupky jsou skvělým pomocníkem. Když budete rostliny přesazovat, umístěte jich několik na dno květináče.

Cibulové slupky zase pomohou proti mšicím a dalším parazitům. Nechte je dva dny louhovat a vzniklým výluhem pravidelně rostliny zalévejte.

Podpora kvetení

Kondici rostlinám vrátí droždí. Postačí rozpustit jednu kostku v 5 litrech vody a vzniklým roztokem rostliny zalévejte.

Nesolená, studená voda z vařených brambor je vhodná pro africké fialky, azalkám svědčí vývar z rýže, lesk palmovým listům navrátí voda z čočky.

Velmi dobré domácí hnojivo si vyrobíte rozemletím vaječných skořápek. Jemný prášek je velkým zdrojem vápníku, který pomáhá neutralizovat půdu. Skořápky také můžeme použít na přípravu výluhu. Necháme je 2-3 týdny louhovat.