Potřebujete více úložného prostoru, který by byl zároveň přehledný? Pomoci vám můžou vestavěné šatní skříně. Pořídit si takovou skříň však mnohdy nebývá levná záležitost, proto je potřeba před jejím nákupem zvážit celou řadu důležitých faktorů.

Vnitřní uspořádání skříně

To je jedna z věcí, která je, při volbě skříně velice důležitá. Právě vnitřní uspořádání skříně a její konstrukce ovlivňují životnost.

Základním parametrem při výběru je samozřejmě využitelný prostor. Ideální je, pokud obsahuje několik zásuvek, do kterých lze umístit menší kousky oblečení (ponožky, spodní prádlo). V patrnost berte také to, že potřebujete mít v dosahu věci, které používáte nejčastěji.

Skříň můžete také doladit různými doplňky, jako jsou organizéry na oblečení. Mohou být závěsné či rozkládací. Díky nim bude snazší udržet ve skříni pořádek.

Policový systém je vhodný pro oblečení, které se dá poskládat. Pokud upřednostňujete oblečení, které je nutno věšet, dejte přednost šatním tyčím. Současný trh nabízí hned dva různé typy – tyče výsuvné, které umožňují snadnější hledání, a tyče sklopné, u nichž využijete i horní část skříně.

Posuvné dveře

Vzhledem k tomu, že vestavěné skříně si pořizujeme kvůli nedostatku místa, je důležité uvažovat i o otevírání skříně. V současné době jsou v kurzu skříně s posuvnými či skládacími dveřmi u kterých není potřeba velkého prostoru pro otevírání. Posuvný systém navíc zajišťuje pohodlný přístup k obsahu skříně.

Materiál je základ

Nejlevnější variantou je lamino. Ve vyšší cenové skupině se pak nachází masiv nebo sklo. Při výběru vestavěných skříní vyráběných na míru se dá ušetřit. Na místa, která jsou viditelná volte materiál designový, na vnitřní prostory lze použít laminát. U dražších dveří uvažujte i o ochranné fólii, která zaručí, že se vám nepoškrábou a vydrží mnohem déle pěkné.

Related Posts