Ceny pozemků začínají stejně jako ceny nemovitostí po letech klesat. To znamená, že je především o pozemky obrovský zájem. Lidé si konečně mohou splnit svůj sen postavit si krásným dům na vysněném pozemku, kde založí rodinu i zasadí strom. Pokud si člověk kupuje pozemek, už dávno na něm nestaví zděné domky. Ty jsou aktuálně z kurzu. Zděné domky byly velice rychle nahrazeny dřevostavbami, o jejichž výstavbu se vám postará například firma ORCAN GROUP s.r.o.

I poslední statistiky mluví o tom, že jsou dřevostavby hitem. Důvodů k tomu je hned několik. Zaprvé jsou dřevostavby velice levnou záležitostí (tedy alespoň v porovnání s klasickými zděnými domy, jejichž pořizovací cena je často až do nebe volající). Zadruhé jsou dřevostavby velice rychle postaveny. A zatřetí lze v případě dřevostaveb upustit uzdu své fantazii. Nemusíte jet v zajetých kolejích.

Zájem roste o panelové dřevostavby

Statistiky také poukazují na to, že zájem roste o panelové dřevostavby. V případě panelových dřevostaveb se většina z domu realizuje ve velkých výrobních halách, kde jsou domy navíc i nanečisto smontovány. Teprve až je připravená hrubá stavba, montuje se na konkrétním pozemku. Základ panelové dřevostavby je hotový velice rychle, odhadem to trvá tak dva až tři dny.

Zájem o panelové dřevostavby je tak především proto, že jsou dřevostavby velice rychlé. I díky rychlosti mohou firmy zaměřující se na panelové dřevostavby vyprodukovat i několik desítek či stovek domů za jeden jediný rok.

Zájem je i o takzvané dřevěné skelety

O jaké další domy roste zájem? Především o takzvané dřevěné skelety, kterým se také říká domy se systémem two by four. Jedná se o stavby, které se skládají přímo na stavbě, a to jako stavebnice z jednoho jediného fošnového profilu. Z fošnového profilu se vytváří základní kostra domu a posléze dochází k dostavění celé nové dřevěné nemovitosti.

Related Posts