Plánujete pořídit si vířivou vanu i finskou saunu do bytu? Určitě to udělejte! Vašemu zdraví to rozhodně prospěje. Avšak pouze v případě, že nebudete používat obě zařízení ve stejný den. Není to totiž vhodné. Pokud na to budete dbát, bude se vířivá vana s finskou saunou na klíč perfektně doplňovat. A proč by se obě zařízení neměly používat ve stejný den? Jde o jejich hypertermický neboli prohřívací efekt. Je totiž velmi podobný.

Šup do vyhřáté lázně

Vyhřívat se ve finské sauně domácí byste měli maximálně jednou až dvakrát týdně. Úplně nejlepší je vyčlenit si na saunování nějaký pravidelný den či dny. Pobyt v luxusní sauně totiž vždy vyžaduje určitý čas na přípravu. Luxusní vířivky je však možno využívat flexibilně. A jak už bylo řečeno, nejlépe ve dnech, kdy se nebudete saunovat. Luxusní vířivé vany mají oproti luxusním saunám prodej tu výhodu, že jejich příprava, tedy zprovoznění, nezabere prakticky žádný čas. Jsou trvale připraveny k použití. Jakmile odstraníte ochranný termokryt, můžete do připravené relaxační lázně šupnout.

Sauna před plaváním, nebo po – obojí je možné

Plánujete-li pořídit si saunu na klíč, měli byste vždy uvažovat také o bazénu s protiproudem. Celkové ochlazení během saunování je totiž nezbytné. Pamatujte však na to, že v kombinaci se saunováním by toto ochlazení mělo trvat jen krátce. Můžete také zvolit obrácený postup. Užít si bazénový protiproud a teprve potom si vychutnat pobyt v sauně. Pokud jste však plavali vydatně, doporučuje se před zahájením saunování dodržet alespoň půlhodinovou pauzu.

Do sauny nepatří děti do tří let věku

Vířivé vany jsou skvělé i pro stmelování celé rodiny. Pobyt ve vnitřní vířivé vaně si totiž mohou dopřávat rodiče společně s menšími dětmi. Děti se tak přirozenou cestou zbaví strachu z vody, který u nich bývá často běžný. I když u nás zatím není saunování dětí tolik obvyklé, jako třeba ve Skandinávii, domácí finské sauny mají rozhodně pozitivní účinky i na dětský organismus. Se saunováním dětí však počkejte, dokud nedovrší věku tří let.

Related Posts