Zima se s námi pomalu začíná loučit a sluneční paprsky vykukují zpoza mraků. Nalaďte si jarní a sluneční atmosféru i u vás doma.

Jarní úklid

Jaro s sebou přináší nové začátky. A my bychom toho období měli začít s čistým štítem. Je potřeba doma udělat zevrubnou očistu a to v podobě jarního úklidu. Vysajte každý kout, vymeťte pavučiny zpoza rohů i nad okny, přeberte a vyvětrejte skříně a zbavte se všeho, co již dosloužilo nebo doma překáží. Pro zbylé věci využijte praktické organizéry a krabice, do kterých vše pečlivě uložíte.

Aby mohly první sluneční paprsky prosvětlit vaši domácnost, je potřeba mít řádně umytá okna. Velkým pomocníkem při této, ne zrovna oblíbené činnosti, je například akustěrka, která ihned odsává přebytečnou vodu ze skla a okna budou umytá raz dva.

  • Organizéry mají zelenou

Na drobnosti můžete použít menší dózy a dózičky. Do koupelny se hodí třeba košíky z plsti či ratanu. Zimní oblečení uschovejte do úložných vaků.

Barevné doplňky

Pomocný snadných a ne příliš drahých triků můžete dosáhnout sezónní obměny vašeho interiéru. Interiér bude dýchat novotou, pokud jej vymalujete či pouze obnovíte malbu původní. Změnu dosáhnete také pomocí nástěnných samolepek či samolepících fólií. Jarní náladu do bytu vnesou i doplňky ve svěžích a sytých jarních tónech.

Teplé zimní kožešiny a plédy nahraďte lehčími přehozy, záclonami a polštářky, které jsou vyrobeny z lehčích textilních materiálů (satén, hedvábí, len) pastelových tónů. Velkými pomocníky jsou motivy květin. Samozřejmostí jsou i živé květy, ať už ty ve váze nebo květiny hrnkové, které umístíme na stůl v květináči s jarními vzory a barvami.

Na sedací soupravu si pořiďte polštářky v jarních barvách. Svěží atmosféru podpoří květinové motivy.

Related Posts