Absolutním hitem posledních let se stala závěsná svítidla. V nabídce nalezneme celou řadu různých tvarů, barev i materiálů a to vše nám skýtá vytvářet celou řadu možností, jak s nimi interiér vybavit.

Vzhledem k tomu, že jsou nejvíce používaným osvětlením v místnosti a tvoří tak centrální zdroj světla, je důležitou volbou vhodný typ a design. Světlo tak může být pouze funkční prvek a nebo to může být pomyslná třešinka na dortu…

Bambusová svítidla

Tento materiál je vhodný na různě druhy vybavení. Je to materiál velice lehký, ale zároveň pevný a je vhodný pro výrobu nadčasových doplňků v přírodním stylu, které se hodí do míst určených pro klid a relaxaci. Chcete – li si vytvořit příjemnou atmosféru, umístěte do místnosti také palmy a doplňky z ratanu a tropického dřeva.

Bambusová svítidla ladí s etno stylem či stylem BOHO, který je v současné době velice trendy. Ozdobí i interiér minimalistický.

Lamelová svítidla

Vyrábějí se z dřevěných lamel a poskytují příjemné rozložení světla. Při jejich výběru pamatujte na to, že je potřeba vybrat vhodnou žárovku, neboť je dosti vidět. Ideální je volba nějaké designové varianty.

Měděná svítidla

Měděná svítidla se hodí nejen do industriálního stylu bydlení, ale i pro lampy v duchu skandinávském nebo rustikálním. Dokonale naleštěná podoba v narůžovělém odstínu vynikne i v moderním interiéru. Jste – li vyznavači stylu vintage, využijete načernalou patinu.

Lineární závěsná světla

Poskytují více zdrojů světla a své uplatnění naleznou především v kuchyni i jídelně. Mohou mít podobu minimalistických žárovek či mixu světel s různými tvary a stínítky a umístit je můžete nad barový pult, vhodné jsou i u jídelního stolu.

Tipy na závěr:

Při výběru barev světel mějte na paměti, že teplé barvy jsou vhodné do místností určených ke čtení, relaxaci a běžné svícení. Studené barvy umístěte do pracovny, dílny a místností, kde je potřeba bdělost.