Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak v horkých letních dnech ochladit vzduch v interiéru, je pořídit si mobilní klimatizaci. Jedná se o samostatný spotřebič, který dokáže v místnosti udržovat stálou teplotu a vlhkost vzduchu. Toto řešení lze použít jak v domácnostech, tak v kancelářích, kde není možné instalovat klimatizační systém. Jak z názvu vyplývá, mobilní klimatizace je snadno přenositelná, pokud je zajištěn vývod teplého vzduchu ven, tedy mimo klimatizovanou místnost.

Nabídka mobilních klimatizací

Tento sortiment nabízí společnost EPROFI.CZ s.r.o., u které si můžete vybrat a objednat model, který vám bude nejlépe vyhovovat. V nabídce je několik modelů mobilních klimatizací, které se liší svými parametry a vhodností použití v různém prostředí. K nejoblíbenějším patří následující modely:

  • DAITSU – na výběr jsou tři typy, jejichž předností je tichý chod. Ventilátor lze nastavit na tři rychlosti a k dispozici je i dálkové ovládání
  • REFREDO – tento nejprodávanější modelem je vhodný do domácností i kanceláří. Nabízí ovládání pomocí aplikace v telefonu díky zabudované Wi-Fi. Vyniká účinným chlazením s nízkou spotřebou energie
  • SINCLAIR – uplatňuje se v prostorách s dohledem památkové péče, ve stavebních buňkách a menších kancelářích
  • REMKO – je určena do historických či pronajatých prostor. Výhodou je, že se zprovozňuje pouhým zapojením do zásuvky.

Co je potřeba zajistit pro chod mobilní klimatizace?

Většina mobilních klimatizací má digitální termostat, praktický ovládací panel nebo dálkové ovládání. Všechny potřebují vývod teplého vzduchu ven. Některé typy mají v příslušenství zúženou koncovku hadice, která umožňuje jednodušší vyvedení pootevřeným oknem. U všech modelů je také nutné vylévat v případě naplnění nádrže vodu. Některé dražší typy řeší odpařování automaticky.

Ochlazovače vzduchu

Tyto přístroje jsou pouze nouzovým řešením, neboť neodvádějí aktivně teplo z místnosti, ale pouze pomocí ventilátoru a zvlhčování vzduchu. Mnohem efektivnější jsou klimatizace. Ochlazovače vzduchu umožňují zlepšení prostředí tam, kde není možné instalovat pevné ani mobilní klimatizace.

Related Posts