I když jsou budovy většinou z pevných tvárnic nebo betonu, když začne vznikat hluk, někdy nám může připadat, že jsou jako z papíru. Hluk vzniká při většině činností, které děláme a problematický je tehdy, když začne obtěžovat ostatní. Následně je třeba řešit, jak postupovat. Ne vždy je možné s hlučnými činnostmi přestat a tak přichází v úvahu jediné schůdné řešení a tím je odhlučnění prostorů. Může se to zdát jako něco složitého, ale jeho realizace není náročná.

Co k odhlučnění potřebujete

Ať už chcete řešit odhlučnění dveří, podlahy, stěn nebo stropu, používají se k tomu akustické materiály. Mají vysokou hustotu a zvuk přes ně jen tak nepronikne nebo se výrazně utlumí. Aby mělo odhlučnění potřebný efekt, vybírejte jen kvalitní materiály, které jsou k tomu určené a ty naleznete v internetovém obchodě Akusticka-pena.cz.

Nemusíte toho o odhlučnění vědět nic, tento eshop vám poradí se všemi kroky a doporučí vám nejvhodnější materiály. Na aplikaci často nepotřebujete tým odborníků, abyste nařezali a nalepili akustické desky na stěnu nebo třeba na strop, stačí být trochu manuálně zručný a řídit se návody.

Když požádáte někoho o pomoc, zajisté pro vás bude odhlučnění hračka. Jeho průběh můžete vidět ve videu níže, které demonstruje odhlučnění stěny.

Je důležité vědět, že lze odhlučnit všechny druhy prostorů, může jít o kanceláře, váš obývák, průmyslovou halu nebo třeba nahrávací studio. V mnoha případech se hluk šíří od podlahy a může jít třeba o dupající děti, nekvalitní podlahu, vrzající nábytek nebo jiné zdroje hluku. Odhlučnění podlahy spočívá v umístění lisované akustické desky mezi konstrukci podlahy nebo pod podlahovou krytinu. Dokonce i slabá vrstva lisované pěny dokáže zázraky. Zjistěte více přímo na webu eshopu.