Máte problémy s vlhkostí na vašem pracovišti? Nevíte si rady s vlhkem, které může v budoucnu stát za vznikem nebezpečné plísně a ohrožovat tam zdraví vaší rodiny či zaměstnanců? Řešením se pro vás může stát odvlhčovač vzduchu.

Odvlhčovač

Odvlhčovače vzduchu mohou být ve vaší domácnosti a práci velmi nápomocné a užitečné. Jedná se o vysoušeče vlhkosti, které dokáží velice účinně snížit relativní vlhkost v domácnostech, ale také výrobních a kulturních budovách. Prostě všude tam, kde je potřeba snížit vlhkost z jakéhokoliv důvodu. Právě vysoká vlhkost totiž může stát za řadou zdravotních problémů a přispívá ke vzniku plísní na zdivu.

Typy odvlhčovačů

Zvolit si můžete z různých typů odvlhčovačů. Jednat se může například o odvlhčovače absorpční, které fungují na principu pohlcování vlhkosti a lze je tak používat i při velmi nízkých teplotách a vysoké vlhkosti. Hodí se do průmyslových provozů všech odvětví.

Odvlhčovače poloprofesionální a profesionální jsou ideální svým výkonem spíše do místností větších, tedy do skladů, kanceláří či rekreačních objektů. Vhodné do prostor, kde potřebujete intenzivně vysoušet i bez lidské přítomnosti.

Odvlhčovače pro domácnost se snaží o udržení optimální hranice vlhkosti pro pobyt člověka ve vnitřních prostorách. Jsou prevencí vzniku plísně a odstraňují zdravotní potíže z nadměrného vlhka. Ideální také pro alergiky.

Elektrocentrály

V některých případech, se vám mohou hodit také elektrocentrály, které se využívají pro získání elektrické energie v místech, kde není elektrická energie k dispozici. Je ideální jako záložní zdroj tam, kde by mohl být výpadek elektrické energie velkým problémem. Jsou ideálním zdrojem stabilního napětí na stavbách, při montážích v terénu apod. Mohou být využity k napájení celé řady elektrického nářadí i elektromotorů, svářecích agregátů atd.

Related Posts