Ztvárnění čehokoliv natolik dokonalým způsobem, že výsledek je k nerozeznání od klasické fotografie, je umění, které ovládá společnost Aramova s.r.o. Lidská představivost umožňuje pracovat kreativně a realizovat i nejsmělejší plány. Základem je myšlenka převedená na papír či obrazovku počítače. Následuje postupné upravování až do konečné podoby, kterou je pak možné realizovat v reálu. Tato činnost se označuje buď jako exteriérová vizualizace nebo interiérová vizualizace a 3D grafika.

Co je to vizualizace

Vizualizace je v podstatě vytváření dokonalých fotorealistických obrazů v podobě 3D. Výsledek poté mohou používat developeři, architekti či prodejci nemovitostí k prezentaci. Zájemce tak má možnost vidět objekt svého zájmu v dokonalé podobě, která je od fotografie neroznatelná. Přitom se jedná o budoucí podobu projektu, budovy či libovolného produktu, který je teprve naplánován. Zájemci si tak mohou učinit dokonalou představu, jak bude chystaný objekt či předmět vypadat po dokončení, eventuálně se mohou svými připomínkami a podněty podílet na změně konečné podoby. Nabízející má výhodu náskoku před konkurencí, neboť díky vizualizaci svého projektu mohou zvýšit jeho atraktivitu a prodejnost.

Exteriér, interiér i virtuální realita

Společnost Aramova dokáže provádět vizualizaci nejrůznějších budov, rodinných domů, hotelů či jiných objektů. Projekty architektů jsou díky vizualizaci prezentovatelné v místnostech, což znamená ušetření času a nákladů za studio. Navíc může být každý návrh vytvořen v neomezeném množství konceptů a variant. 3D vizualizace a především její nejvyhledávanější varianta, kterou jsou 360° panoramatické fotografie, umožňují vytvořit pohled velice podobný reálné návštěvě daného místa.

Interiérová vizualizace

Této varianty vizualizace se využívá při vytváření projektů v interiérech. Interiérová vizualizace slouží tvůrcům moderních kuchyní, koupelen či obytných částí interiéru. Zájemci o nový rodinný dům nebo o rekonstrukci stávajícího objektu tak mají možnost posoudit dokonalou podobu budoucího interiéru, nebo se podílet na jeho úpravách ještě před realizací.