Hluk je de facto všude kolem nás, aniž si to možná lidé uvědomují. Stačí jen vyjít ven a slyšíte, jak jezdí auta, naproti opravují silnici, vedle se z otevřeného okna hádají sousedé, v boční ulici startuje soused automobil. Ptáci zpívají, vítr občas také přispěje svou troškou do mlýna, na hřišti povykují děti. Tyto věci vnímáme jako naprosto běžné, přesto nás mohou někdy obtěžovat a vadit. Například ve chvíli, kdy chcete spát poté, co jste strávili celou noc v práci nebo vás během dne rozbolela nepříjemně hlava. Takovýto hluk se pak ještě znásobuje a nepřidává na odpočinku nebo dobré náladě.

Hluk v bytě – co s ním?

Obtěžuje vás hluk v bytě? Vedle slyšíte, jak se soused dívá na televizní soutěž, má ji pěkně nahlas a ještě ke všemu komentuje výběr odpovědí? Vedle se zase manželé hádají, protože jeden z nich zapomněl koupit maso, co mělo být k večeři. Nad vámi se právě neprohnalo stádo slonů, to jen sousedovy děti nechtějí do vany a poté spát. Zdi v bytech jsou tenké, takže máte často představu, co sousedé asi tak dělají. Vadí vám to? Chcete se toho zbavit? Nebo jednoduše nechcete slyšet, jak si někdo pod vámi pouští nahlas svou oblíbenou muziku? Jak na odhlučnění?

Získejte soukromí a ticho

Jestliže se sousedy promluvíte, poprosíte je, aby byly ohleduplnější, ale nepomůže to, pak můžete vsadit na odhlučnění. Může to být sousedící stěna, strop nebo podlaha, podle vašeho uvážení. Stavíte nový dům a zjistili jste, že problémy s hlukem budou i zde? Můžete vyzkoušet odhlučnění. Jednoduchá věc, kterou vám firma Potichu pomůže zrealizovat. A hned se vám bude žít lépe a veseleji, když dobrá kročejová izolace zajistí, že nad vámi mohou děti běhat, jak chtějí, ale vy nic neuslyšíte. Vsaďte na své vlastní pohodlí, soukromí a hlavně klid. Určitě se vám to vyplatí.