Bez žaluzií si dnes umí představit život málokdo. Pokud bydlíte ve městě, kde jsou domy takřka vedle sebe a při vyhlédnutí z okna vidíte sousedům domů a stejně tak vidí oni k vám, je to jistota soukromí. Můžete se tak bez problémů procházet po bytě nazí, cvičit či se oddávat čemukoliv jinému. A bez pozornosti sousedů. Kromě jiného jsou dobrými a mnohdy nepostradatelnými pomocníky v dobách, kdy venku panuje nepříjemné horko a vy potřebujete svůj interiér alespoň trochu ochránit od slunečních paprsků a horkého vzduchu. Přistupujete-li k výběru, máte hned několik možností interiérového stínění. Zvolíte vertikální nebo naopak horizontální?

Horizontální jsou oblíbené

Horizontální stínění je jedním z nejrozšířenějších a také nejoblíbenějších způsobí ochrany před slunečními paprsky. Nejčastěji se využívají hliníkové žaluzie zejména díky lehkosti, jednoduchosti, minimální údržbě, dlouhé životnosti a především díky cenové dostupnosti. Jsou vhodné takřka do všech typů oken, tedy jak do těch plastových, tak také hliníkových nebo dřevěných. Nejčastěji se ovládají jednoduše za pomoci řetízku, kdy jím pohybujete nahoru a dolů. Výběr můžete provádět z takřka devadesáti barevných odstínů lamel a patnácti odstínů nosníku. Horizontální žaluzie můžete vybírat z široké nabídky.

Vertikální pomocníci do kanceláří

Nemůžete si vybavit, jak asi vypadají vertikální žaluzie? Nejčastěji se jejich elegantní a jednoduchý vzhled vyjímá v kancelářích, školících centrech, na úřadech či jiných společenských a reprezentačních místností. Pomohou nahradit závěsy a záclony, zahrazují okno celé. Opět zde platí, že můžete vybírat z široké palety barevného provedení, takže jednoduše a s nadhledem můžete zvolit barvu, která bude designu místnosti podobná. Můžete také využít jednotlivé lamely s motivem, přesně podle vašich představ.

Related Posts