Když se pouštíte do hubnutí, pak chcete napořád. Žádné přibírání a hubnutí, nechcete se věčně trápit s tím, že se může objevit jo-jo efekt, který je postrachem všech dietářek. Nemusíte držet nejrůznější módní diety, obvykle mohou způsobit nechtěný jo-jo efekt a vy paradoxně přiberete, než zhubnete. Raději vsaďte na pravidelnost, zdravou stravu a pohyb. Jak tedy lze zhubnout napořád? Nebát se jo-jo efektu?

Určete si, kolik chcete zhubnout

Je určitě dobré vědět, že potřebujete zhubnout určitý počet kilogramů, ale je to skutečně nutné? Vyzkoušejte si spočítat své BMI. V tom vám pomůže BMI kalkulačka, nemusíte se trápit se složitými výpočty. Díky této kalkulačce získáte jasnou představu, zda jste vůbec obézní, zda jen lehce a podobně. Můžete si tak jednoduše určit, kolik chcete zhubnout, aby to bylo hubnutí zdravé a správné pro vaše tělo. První a základní krok máte, nyní přichází na řadu ta hlavní část.

Začněte s jídelníčkem

Zaměřit se na jídelníček je důležité, protože právě tam můžete dělat hotové zázraky. Nestravujete se pravidelně? Nejíte pětkrát denně? Pak je to problém, který musíte odstranit jako první. Začněte snídat, svačit, obědvat, svačit a večeřet. Pětkrát za den, menší porce je ta správná cesta. Zamyslete se také nad tím, co jíte. Vyměňte smažená a tučná jídla za zdravé recepty, které vám budou chutnat a prospějí vašemu tělu.

Nevíte si rady?

I když se snažíte, pořád přemýšlíte nad tím, zda právě tato potravina je ta pravá při hubnutí. Nemá moc kalorií? Na obalu sledujete složení i vypočítané kalorie, ale když obal nebo tabulka chybí, co dělat? Pomohou vám kalorické tabulky, které jsou ideální a skvělé. Pomohou vám lépe se ve všem orientovat a nestresovat se při hubnutí. Díky všem těmto krokům bude vaše hubnutí jednodušší a zábava!

Related Posts