Vysavač je v současné době nezbytným a nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. Přestože vysávání asi není nejoblíbenější domácí práce, bereme ji jako nutnost. Vysavače nám pomáhají vytvářet hygienicky čistý obytný prostor bez prachu, srsti domácích mazlíčků a dokonce i bez alergenů. Ale je potřeba vybrat ten správný spotřebič.

Jak vybrat vhodný vysavač?

Současná nabídka trhu je poměrně široká. Hlavní volba je vysavač sáčkový či bezsáčkový. Majitelé domácích mazlíčků zajisté uvítají vysavač zvířecích chlupů. Výrobci nabízejí neustále nové a nové modely s celou řadou inovativních technologií. V současné době začíná být velice oblíbený robotický vysavač, který čistí podlahy i bez naší přítomnosti. Postačí pouze naprogramovat čas úklidu či stisknout tlačítko. Tento vysavač uvítají nejen majitelé domácích mazlíčků, ale i alergicky. Díky rotačním kartáčům, kterými robotický vysavač disponuje, umožňuje vyšší efektivitu úklidu a to i u koberců.

Klasické podlahové vysavače jsou vhodné pro úklid celého domu. Pro alergiky jsou ideální vysavače s vodním filtrem. K drobnému úklidu slouží vysavače tyčové a ruční. Pořídit si můžete také vysavač multifunkční, který kombinuje vysávání mokré a suché. Speciální kategorii tvoří vysavač do auta. Každý milovník automobilu a komfortní jízdy má rád uklizený interiér svého automobilu a vzhledem k tomu, že v uzavřeném prostoru automobilu je omezená cirkulace vzduchu, tak se zde usazuje prach mnohem častěji a více, než v jiném prostředí. Pro úklid je tedy potřeba speciální vysavač, který funguje na napájení z autozásuvky 12V. Často bývá kompaktní, takže jej lze uskladnit i v zavazadlovém prostoru. Máte je tak vždy po ruce.

Široký výběr vysavačů a úklidové techniky naleznete na portálu blackanddecker-uklidova-technika.cz, kde si, pro úklid, vyberete pomocníka ideálního právě pro vás.