Čeká vás stěhování a už nyní se hrozíte toho, jak to bude vypadat u objemnějších kousků nábytku nebo u spotřebičů? Poradíme vám jak na přestěhování mrazáku krok za krokem.

Jeden z nejtěžších kousků

Mrazák je bezesporu jedním z nejtěžších břemen, které budete stěhovat. Pokud si nejste jisti, že chcete riskovat jeho převoz i stěhování svépomocí, svěřte tento úkon profesionálům. Stěhování se touto činností zabývá denně, a navíc disponuje potřebným pojištěním. Kdyby se cokoliv poškodilo, dostáváte plnou cenu. Stěhování mrazáku ale samozřejmě můžete vyzkoušet i svépomocí. Jak na to?

Vyklidit a vytřít jako první krok

Samozřejmě není ve fyzických silách člověka, aby tento předmět stěhoval naplněný. Připravte si proto plastové přepravky, do kterých snadno umístíte všechny mražené potraviny. Následně mrazák dobře odmrazte, vytřete a ošetřete octem. Pokud to uděláte alespoň jeden den před stěhováním, mrazák stihne vyschnout a nehrozí, že by během stěhování unikala voda.

Zajistit dveře a obalit

Nyní je na čase zabezpečit, aby se dveře mrazáku neotevíraly. To můžete udělat snadno pomocí silné lepicí pásky. Následně tento rozměrný spotřebič obalte potravinovou fólií, aby nedošlo k poškození povrchu nebo rohů spotřebiče. Obalit jej můžete také dekami, které zajistíte provazy nebo silnou lepicí páskou.

Použijte stěhovací nářadí

K tomu, abyste spolehlivě přestěhovali mrazák, bude zapotřebí stěhovacích háků. V prostoru rodinného domu možná využijete i kladku, po které budete mrazák spouštět z patra. Nebo se vám podaří jej snést po schodech za pomoci přátel nebo členů rodiny. Vždy se ale snažte být maximálně opatrní. Riskujete nejen poškození spotřebiče, ale také vážné zranění.

Stěhovací firmy mají možnost naložit spotřebič na vozidlo pomocí hydrauliky, což opět představuje významnou výhodu oproti stěhování svépomocí. Na vozík mrazák přemístěte co nejopatrněji.

Related Posts