Zdá se, že možnosti interiérového designu jsou vskutku nekonečné, jak o tom každý další řadou luxusního osvětlení přesvědčuje designérský ateliér Moooi.

Na trhu se svítidly a dalšími zařizovacími předměty tento mezinárodně uznávaný designérský ateliér působí už více než deset let. Za tuto dobu se typická i opravdu extravagantní svítidla Moooi přičinila o změnu pohledu na tuto oblast. Zatímco dříve svítidla spíše sekundovala ostatnímu nábytku, v posledních letech se dostávají do popředí a mnohdy hrají hlavní roli. A právě svítidla Moooi jsou toho jasným důkazem! V čem tedy spočívá kouzlo designového osvětlení této značky?

Moderní design může být funkční

Mnoho lidí žije v přesvědčení, že moderní designový nábytek a doplňky jsou sice pěkné na pohled, ale jejich užitná hodnota značně zaostává. Pravdou je, že mnoho designérů se nechá až příliš unést svou fantazií a výsledkem je kus nábytku nebo osvětlení, které už téměř vůbec neplní svou původní funkci. To rozhodně není případ moderních svítidel Moooi. Pod tímto názvem se skrývají vskutku originální svítidla, která osvítí každý kout, ovšem s důrazem na kvalitní zpracování a jedinečný vzhled.

Svítidla Moooi: krása, až oči přecházejí

Inovativní design, to je hlavní deviza osvětlení skrývající se pod značkou Moooi. Společnost založená v roce 2001 vstoupila do nového tisíciletí vskutku pompézně a dosud si tuto svou pozici bez větších problémů udržela. A co vlastně výraz „moooi“ znamená? Asi vás nijak nepřekvapí, že v holandštině toto zvukomalebné slůvko vyjadřuje krásu. A opakující se „o“ mají dojem krásy ještě umocnit a zintenzivnit.

Ta nejznámější svítidla značky Moooi jsou dílem jednoho ze zakladatelů, Marcela Wanderse, který je dosud součástí tvůrčího týmu, ale ani další umělci spjatí s tímto ateliérem nejsou ve světe interiérového designu neznámí. Za všechny jmenujme například Maartena Baase nebo Studio Job.

Inspirace je všude kolem nás

Ve všem se dá najít potřebná inspirace. V případě svítidel značky Moooi se snoubí hned několik vlivů. V první řadě je to přísný, velmi strohý minimalismus, který hlásá jednoduché linie, umírněné barvy a přísně funkční provedení s důrazem na detaily.

Na druhou stranu se ke slovu dostávají také další extrémy v podobě přírodních akcentů. Mnohotvárná příroda dává vzniknout působivým svítidlům těch nejpodivnějších tvarů. Je tak naprosto běžné, že extravagantní závěsná svítidla střídají jednoduché stojací lampy. Je jen na vás, jak budete mnohotvárné lampy a stropní světla vnímat vy, právě jejich nedefinovatelnost nabádá k dalším experimentům při zařizování interiéru.

Nechejte se i vy okouzlit mnoha tvářemi svítidel Moooi a vdechněte svému domovu nový život!

Related Posts