Přestože se jedná o poměrně levnou část každého nábytkového dílu, vhodně zvolené úchyty mohou výrazným způsobem, a to pozitivním i negativním, ovlivnit celkový dojem z nábytku. Jednotlivé kousky by měly být nejen funkční, ale také by měly dokonale ladit s nábytkem a měly by tvořit jeho ozdobnou část. U některých ozdobných modelů úchytek bychom skoro mohli hovořit o šperku pro nábytek. Proto si na jejich výběr nechte dostatek času.

Úchytky se vyrábějí z celé řady různých druhů materiálů. Patří mezi něj dřevo, kámen, plast, chrom v matném či lesklém provedení, hliník, cín s patinou, lesklá mosaz, mosaz s patinou či v kombinaci s keramikou.

Kromě materiálu si můžete vybírat i různé modely. Kromě klasických úchytek se na trhu objevují také úchytky zápustné, které nepřesahují povrch nábytkové desky.

I celkový vzhled interiéru nebo druh místnosti má na výběr úchytek velký vliv. Pokud jsou určeny po nábytek do moderního interiéru, vhodnou volbou jsou úchytky vyrobené z kovu či v kombinaci s kamenem nebo keramikou. Jestliže budou úchytky na nábytku v dětském pokoji, pak sáhněte pro ty, které jsou vyrobené z plastu nebo tvrzené pryže.

Pokud si necháváte zhotovit nábytek na míru, můžete požádat o vzorky úchytek z různých druhů materiálů a můžete je vyzkoušet v kombinaci s jednotlivými skříňkami.

Na koho se obrátit?

Pokud si chcete úchytky vybrat sami, prohlédněte si širokou nabídku e-shopu ankahb.cz. Naleznete zde velké množství úchytek, knopek či mušlí. Kromě toho si zde můžete také vybrat věšáky a věšákové lišty SIRO, které svým majitelům nabízejí nejen dlouhou životnost, ale také vysokou kvalitu zpracování a originální design, který navrhli přední rakouští návrháři. Stejně jako úchytky, i věšáky můžete vybírat v různých designech a z celé řady materiálů.