Při výběru vhodné pohovky jistě zvažujete pro a proti jednotlivých variant. Dnes se podíváme na 5 praktických důvodů, proč je vhodné si pořídit rozkládací pohovku.

Postel pro návštěvy

Díky rozkládací pohovce máte vždy po ruce postel pro hosty. Její příprava je rychlá a dobře se na ní spí. Oproti nafukovacím matracím nabízí celou řadu výhod – hosté spí v přirozené poloze vysoko nad zemí, netrápí je tedy mikro průvan. Rozkládací matrace jim navíc poskytuje dostatek pohodlí.

Dostatek místa v bytě

Když si pořídíte rozkládací pohovku, máte stále v pokoji dostatek místa. Pohovka je navíc nábytek, který na rozdíl od velké sedací soupravy jednoduše přemístíte v rámci místnosti i celého bytu. Jedná se o zcela kompaktní nábytek, který se navíc během chvíle promění v prostorné lůžko.

Úložný prostor

Rozkládací pohovky často nabízejí možnost uskladnění věcí. Nemusíte si tak dělat starosti s hledáním místa pro polštář a deku, případně máte již v jejich konstrukci zabudované místo pro odkládání drobných předmětů či potravin, a to například pomocí výsuvného šuplíku.

Rychlý úklid

Při úklidu bytu budete z tohoto typu nábytku skutečně nadšeni. Díky malým rozměrům oproti sedací soupravě se s pohovkou jednoduše manipuluje. Vyčistit prostory, které se nacházejí pod pohovkou, je tak velmi snadné. Navíc se díky rozkládacímu mechanismu dostanete také do mezírek, které jsou snadno přístupné.

Snadná změna dispozice

Máte pohodlnou pohovku ve svém obývacím pokoji? Možná se při sledování oblíbeného filmu cítíte lépe v leže – rychlým a snadným postupem pro změnu dispozice tak tento kus nábytku proměníte v pohodlné lůžko.

Pohovka, která se dá rozložit, nabízí celou řadu výhod. Nezabírá v místnosti mnoho místa, a přesto se dá rychle změnit dokonce v pohodlnou postel. Její úklid je snadný a využití rozmanité.

Related Posts