Rodinný dům s větší zahradou je skvělý. Poskytuje soukromí, klid a právě prostředí zahrady, která nabízí pohodu, odpočinek a v neposlední řadě také ukojení kutilských či zahradnických choutek. Tyto záliby pochopitelně vyžadují spoustu náčiní a nářadí, se kterým kutil pracuje. Je vhodné, když lze tyto předměty dají někde uskladnit. V ideálním případě pak někde, kde budou více po ruce a nebudou zabírat místo v domácnosti, kde by bylo možné prostory využít účelněji a lépe. V takovou chvíli je nejlepším řešením zahradní domek, ve kterém vše potřebné uskladníte.

Nářadí není jedinou věcí, kterou se hodí moci odložit do takového zahradního domku. Zahradní sekačka si v něm své místo najde velmi snadno a určitě poslouží skvěle také pro odložení zahradního nábytku nebo stavebního materiálů a nářadí. Využití zahradního domku zkrátka záleží na každém jednotlivém majiteli a jeho potřebách.

Dřevěné zahradní domky

Zahradní domky se dají zřídit v mnoha podobách a z různých materiálů. Tradičně dřevěné zahradní domky mají své kouzlo a v kombinaci s různými střešními krytinami si je lze upravit tak, aby zapadly do jakékoliv zahrady. Dřevo si s sebou však nese nevýhodu v podobě potřeby impregnace ochranným nátěrem. Jedině s jeho pomocí totiž dřevěný zahradní domek zvládne odolávat náporům počasí.

Plechové domky

Další velmi oblíbenou skupinou zahradních domků jsou zahradní domky plechové. Ty si velmi dobře poradí s povětrnostními vlivy a jejich stavba s sebou nepřináší příliš komplikací. Velmi však záleží na konkrétním domku, pro který se rozhodnete. K sehnání jsou také poněkud luxusnější a komplexnější plechové zahradní domky, třeba i s velmi elegantním moderním designem. Velmi oblíbené jsou třeba zahradní domky z hliníku, které poskytnou vysokou odolnost a velmi jednoduchou, či až téměř žádnou, údržbu. Pořídit se dají dokonce s vymoženostmi, jako jsou žlaby s lapači listí. Výběr je široký, a kromě velikosti si tak je možno vybírat také podle toho, jak zapadne se svým vzhledem na vaši zahradu.

Domky z PVC

Na oblíbenosti neztrácejí ani zahradní domky z PVC. Plastové domky jsou vesměs bezúdržbové a velmi odolné. Žádný problém jim nedělá nápor vody ani sněhu. Bez problémů snášejí také UV záření. Další, velmi důležitá, výhoda tohoto typu je jejich jednoduchá montáž. Ta je skutečně snadná, k čemuž dopomáhá také jejich nízká hmotnost. Vybírat se dá z mnoha různých provedení ve velmi širokých cenových kategoriích a pochopitelně také velikostech. Příznivější bývá u plastových zahradních domků také jejich cena.

Při výběru zahradního domku je nutno myslet především na to, jak jej chceme využívat a kolik toho v něm chceme uskladňovat. Podle toho je potřeba zvolit velikost a také provedení. V ideálním případě budou všechny uskladněné objekty snadno dostupné, aniž by bylo nutné celý vnitřek domku dvakrát přeskládat tam a zpátky. Také vchod by měl odpovídat velikosti předmětů, které jím budeme chtít pronášet.