Prozpěvující ptactvo za oknem zaručeně zvedne náladu. Přes zimu vás pobaví pohled na opeřence u krmení, na jaře zas jejich péče o mláďata. To je hned několik důvodů, proč ptákům na vaší zahradě zajistit trvalý pobyt. Vyrobte jim stylový příbytek a jako odměnu za nájem vás zbaví hmyzích škůdců.

Ideálním obdobím pro zavěšení ptačí budky je podzim. Ptáci se v ní stihnout do jara dostatečně zabydlet a připravit si místo na hnízdění. Před zimou a během ní navíc nejvíce vyhledávají potravu, na niž je můžete do budky dobře nalákat. Předtím, než se do výroby pustíte, si ale promyslete, jaké ptactvo chcete na vaší zahradě hostit. Jednotlivé druhy totiž vyžadují různé podmínky týkající se jak velikosti budky, tak jejího otvoru.

Dřevo, šišky, skořápky…

Nejvhodnější materiály pro výrobu jsou ty přírodní, které jsou podobné přirozenému prostředí ptáků. Velmi oblíbené jsou jednoduché budky se stříškou ze dřeva, k jejichž výrobě vám postačí staré prkno, několik šroubů, základní nářadí a lazura. Ta dřevo ochrání před povětrnostními vlivy i UV zářením a zaručí mu delší životnost. Vyzkoušejte například krycí olejovou lazuru na vodní bázi Luxol Dekor. Je vhodná pro dekorativní nátěry dřeva, jemuž zajišťuje ochranu před povětrnostními vlivy i UV zářením. Rychle schne, je voděodolná a dřevo penetruje do hloubky. Luxol Dekor má atest na dětské hračky a je vhodný rovněž na natírání v interiéru. Na výběr je až z 10 trendy odstínů.

Buďte kreativní!

Pokud jste doteď vyráběli obyčejné ptačí příbytky, zkuste to letos udělat jinak. Protože i tak zdánlivě obyčejná věc se může stát okrasou vaší zahrady či balkónu. Nebojte se dát ptačí budce styl a vtip a vyzdobte ji! Využít můžete právě barvy v trendy odstínech i jejich veselé kombinace.

Related Posts