Chcete změnit vzhled ložnice? Toužíte po změně obývacího pokoje nebo chcete jen zmodernizovat dětský pokojíček? Každá změna interiéru začíná u samotného nátěru, to vám ostatně potvrdí nejeden architekt. Než se tedy rozhodnete nakupovat nábytek, zamyslete se nejdříve nad tím, jak vymalujete svůj pokoj. Vymalovat pokoj, to není žádná věda. Je to jenom o tom najít si čas. Pokud ten čas nemáte, můžete si zavolat profesionální malíře pokojů, kteří se vám o nové nátěry na zdech jednoznačně postarají. Doporučujeme zejména malíře z Ostravy, konkrétně z firmy Malíři-Natěrači.

Jestliže ale čas máte, pravděpodobně nebudete hledat malíře, ale rozhodnete se do malování bytu pustit sami. Aby bylo malování úspěšné, měli byste se držet několika základních pravidel, respektive byste měli vědět několik informací o malování, které vám zajistí skvělý výsledek a ušetří vám nervy.

Důležité je ošetřit podklad

Abyste předešli šmouhám nebo nechtěným mapám na zdech, doporučujeme ošetřit podklad. Tím zároveň prodloužíte životnost nátěru, navíc také předejdete loupání toho starého nátěru. Během ošetření podkladu se musí hlavně odstranit skvrny nebo plísně, které mohou poškodit nátěr nový. Také nesmíte zapomínat na zacelení všech trhlin ve zdech nebo na srovnání povrchu.

Penetrace je základ úspěchu

Kromě ošetření podkladu je rovněž důležité penetrovat. Penetrace je základ úspěchu. Úkolem penetrace je zpevnit nátěry a sjednotit savost. Nikdy nesmí být u penetrace vytvořen lesklý film, lesklý film by způsobil, že by se nový nátěr jenom špatně nanášel.

Jak malovat

Co se týče samotného malování, neuspěchejte ho. Počkejte, až zaschne penetrace, až poté začněte malovat. Než se pustíte do samotného malování, nezapomeňte si vybrat vhodného pomocníka. Ideální je váleček, s nímž se maluje pohodlně a poměrně rychle. S válečkem se navíc rozetře stejnoměrná tenčí vrstva.