Rádi byste si koupili novou zdravotní matraci, neboť ta stará už právě nesplňuje nároky na vysoký komfort? Před nákupem byste se měli velmi dobře zamyslet nad tím, o jaký typ matrace se bude jednat, jakou bude mít velikost, nebo kolik vás bude vlastně stát.

Uveďme si alespoň základní parametry, na které je potřeba se zaměřit, abyste získaly výhodně zdravotní matraci se vším všudy, takovou, co pro vás bude maximálně pohodlná a zajistí zdravý spánek.

Druhy matrací

Někdy se o moderních matracích hovoří jako o zdravotních, nicméně to je spíše jedna samostatná skupina. Dle materiálů, ale také konstrukčních řešení se tedy matrace mohou výrazně lišit a to se často projeví i na jejich ceně. Pořídit si tak můžete pružinové matrace, latexové matrace, matrace z koňských žíní, s kokosovým vláknem, pěnové a z líné pěny, nebo třeba taštičkové matrace na míru.

Velikost

Výběr správné velikosti matrace může být rozhodující při využití prostoru. Není ideální kupovat zbytečně velké matrace tam, kde je méně místa a naopak. Ale tím hlavním je zajisté velikost postele, do které budete matraci vkládat, případně provedení roštu. Na výběr budete mít nejčastěji:?

  • Matrace 90×200
  • Matrace 180×200
  • Matrace 140×200
  • Matrace 200×200 a další velikosti

Cena nemusí být přemrštěná

Cena, kterou dáte za matraci, nemusí být zbytečně vysoká, zvláště, pokuji zvolíte akci matrace 1+1. V tomto případě zaplatíte pouze za jednu matraci, ta druhá je zdarma. Takto si budete moci pořídit matraci pro sebe, ale také pro někoho blízkého či známého. Matrace 1+1 zdarma si můžete zvolit například na stránkách kvalitni-matrace.eu.

Správná tvrdost matrace

Pokud má mít matrace efekt, měla by mít tu správnou tvrdost. A klidně si můžete zvolit také oboustrannou matraci, kdy na jedné straně je tvrdší a na druhé měkčí. Ať už hledáte matraci za hubičku nebo skutečně luxusní kousek, promyslete velmi dobře všechny parametry, pak se vám bude krásně spát.

Related Posts