Pokud máte dům se zahradou, zajisté během horkých letních dnů uvítáte příjemné venkovní posezení. To vám může zajistit pergola či venkovní altánek. Díky pergole získáte průchozí vstup do zahrady. Vhodně zvolená pergola skvěle doladí vzhled vašeho domu a ještě navíc díky ní získáte i kvalitní ochranu dveří či oken. Altán je vhodný jako oáza klidu, kterou umístíte do některé části zahrady. Ať už pergola, tak altánek nabízejí skvělé zázemí vhodné pro relaxaci. Každá stavba má své výhody i negativa.

Pergola

Pergola se nachází u zdi domu, máte tedy vždy vše potřebné po ruce a nemusíte odbíhat do domu. Jestliže si rádi posedíte venku do pozdních nočních hodin, nebude problém s osvětlením. Pořídit si také můžete pergolu zastřešenou, která vás bude chránit před deštěm, nebo pergolu bez střechy. Pergola může také mít boční stěny, které lze nechat obrůst popínavými zahradními rostlinami, nebo jen základní sloupky.

Zahradní altánek

Altánek lze umístit kamkoli do zahrady, záleží jen na vás, jaké místo upřednostňujete. Ideální je, pokud bude mimo zraky kolemjdoucích či sousedů, jen tak získáte ideální místo pro vaši relaxaci a odpočinek. Vhodné je vybrat takové místo, které vám umožní dokonalý pohled na celou zahradu. Vybrat si můžete z celé řady různých druhů. Velmi oblíbené jsou zahradní altány vyrobené z mřížoviny z dřevěných latěk. Nemusíte se obávat ani varianty se střechou, i takový model umí působit vzdušně.