Klimatizace jsou v současné době žhavé zboží. Nikdo pravděpodobně nečekal, jak horké letošní léto bude. Klimatizace nás mohou před šílenými letními dny ochránit. Mnozí lidé sice mohou namítat, že klimatizace jsou zlo, které jenom oslabuje lidské zdraví a přináší nemoci, ale pravdou je, že klimatizace je spíše zdraví ku prospěchu. Samozřejmě je třeba, aby se dodržoval doporučený rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou. Nicméně pokud chcete, aby vás klimatizace letos v létě doslova spasila, máme pro vás seznam klíčových parametrů, které jsou důležité při výběru klimatizace a na které by se měl brát zřetel.

Výkon

Prvním základním parametrem, dle kterého se rozhodovat při pořizování klimatizace, je výkon. O výkonu se informujte předem, obecně však platí, že čím větší místnost chcete ochlazovat, tím vyšší výkon musí klimatizace mít. S klimatizací s adekvátním výkonem vám poradí odborníci z Air-Klimont, kteří se nezaměřují jenom na klimatizace, ale také na vzduchotechniku a tepelná čerpadla.

Servis

Klimatizace jsou přístroj jako každý jiný, proto vybírejte takovou, na kterou se váže servis. Ať už jsou klimatizační jednotky sebevíc kvalitní, bez kvalitní instalace a následného případného servisu je to špatná investice. Servis, instalace a případná záruka – i na to se dívejte při výběru vhodné klimatizace do vaší domácnosti.

Funkce

Klimatizace bývá vybavena mnohými zajímavými funkcemi. I dle nich se rozhodujte. Obecně však platí, že hodně vybavené klimatizace jsou krapet dražší než ty, kde je funkcí minimum. K oblíbeným funkcím patří například noční režim, dále dálkové ovládání nebo monitoring přes internet, což ocení hlavně moderní domácnosti. Také jsou oceňované funkce, jako je automatický restart po výpadku proudu nebo detektory slunečního svitu či týdenní programování časovači.