..asi neuhodnete, ale z plastu – přesněji z umělého ratanu, který je k nerozeznání od toho pravého.

Umělý ratan

Nábytek vyrobený z tohoto druhu materiálu vás mile překvapí tím, že je téměř k nerozeznání od klasického nábytku ratanového a to hned z několika důvodů:

  • Je zachována stejná technologie výroby.
  • Základ nábytku tvoří kovová konstrukce a zbytek je vyplétán ruční výrobou.

Nabízí celou řadu výhod:

  • Velice jednoduše se udržuje.
  • Je dosti odolný.
  • Vykazuje dlouhou životnost.
  • Neublíží mu voda ani sluníčko.
  • Vydrží dlouhou dobu – neloupe se, nepraská, nebledne, nevadí mu teplotní výkyvy.

Materiál použitý na výrobu

Konstrukce se většinou vyrábí z hliníku nebo jeho slitin (mají nízkou hmotnost, jsou pevnější). Konstrukce je klecového typu – je stabilnější a zpevní nejen sedací část, ale i opěrky nebo područky.

Na výrobu umělého vlákna se nejčastěji používá polypropylen, který je odolný a slouží pro výrobu zahradního nábytku. Jeho výhodu je pružnost a pevnost, díky nimž nepraská.

Díky těmto materiálům je nábytek lehký, ale velmi stabilní.

Také barevných variant výpletu je v nabídce celá řada. Barvy jsou odolné proti blednutí a to především díky tomu, že nátěr není nanesen jen na povrchu, ale vlákno se probarvuje v celé své tloušťce. Také při nechtěném poškrábání nedochází k prosvítání základní barvy.

Cenově se sestavy liší, záleží na kvalitě umělého vlákna.

Při nákupu se zaměřte:

Kupujte raději nábytek, který je v celku. U šroubovacích variant hrozí poničení ochranného nátěru kolem šroubu a následná koroze. Navíc čím víc dílů a spojů, tím menší pevnost.

Pokud chcete dát na nábytek určený pro sezení polstrování, pohovky a lehátka potřebují polstrování o něco silnější. Polstrování či potahy by se měly snadno udržovat, záleží tedy i na materiálu a výplni.

Tento druh materiálu dokonale napodobuje ratan, můžete jej tedy používat i do interiéru – v zimních zahradách, zastřešených terasách či dokonce v obývacím pokoji.