Rekuperace vzduchu je skvělou náhradou klimatizace i klasického větrání. Věděli jste ale, že s sebou přináší i celou řadu nejen zdravotních benefitů?

Existuje celá řada způsobů, jak nejen v létě upravit vzduch v interiéru podle vašich představ. Jednou z nich je rekuperace Pardubice. Jaké jsou její největší výhody? Pojďme si o nich něco povědět v následujících řádcích.

    1. Úspora tepla i peněz

Hlavní důvod, proč po pořízení rekuperace do bytu Pardubice lidé vůbec sahají. Není to nic jiného než vysoká úspora nákladů za vytápění. V zimě vám totiž díky rekuperaci neuniká teplo a v létě zase dokáže dům příjemně ochladit. Je jedno, jestli máte starší dům, nebo jste ten svůj zrovna dostavěli. Důležité je, jak moc kvalitní zateplení vašeho domu máte. Kombinace dobrého zateplení s rekuperací vzduchu totiž přináší až 80% úsporu tepla a až 30% úsporu nákladů na vytápění. A to už jsou peníze, které rozhodně nenajdete ležet na ulici.

    1. Žádné plísně a bakterie

Kde je teplo a další dobré podmínky, tam se také množí bakterie a viry. Rekuperační jednotky Pardubice vám s nimi ale pomohou zatočit. Pravidelnou výměnou vzduchu zajistí, že ve vašem domě bude jen snesitelné minimum bakterií. Některé rekuperační jednotky navíc dokážou udržet i ideální vlhkost v domě. Ta s sebou přináší další zdravotní benefity, bez nichž si po dlouhodobém používání rekuperace rozhodně ani nedokážete život.

    1. Dokonale čistý vzduch

Větrání okny je sice fajn, ale není tak účinné a zdravé jako s pomocí rekuperace Pardubice. Rekuperace totiž mají zabudované filtry, přes které neprojde prach ani další nečistoty. Konečně tak budete mít uvnitř domu dokonale čistý a dýchatelný vzduch bez nutnosti manuálně větrat. Takovýto vzduch je navíc zdravotně nezávadný pro alergiky a astmatiky. To nejlepší ale je, že už nikdy nebudeme muset myslet na větrání. Rekuperace totiž veškerou práci obstará za vás a odvede ji mnohem lépe.

Related Posts