Stavba zapuštěného bazénu je náročná i v případě, že ji svěříte do rukou odborníků. Co byste o celém procesu měli vědět? Čtěte v článku.

Mít u domu vlastní bazén. To je sen, který se zdá téměř každému z nás. Jeho realizace je přitom poměrně obtížná. Zejména kvůli zdlouhavému obíhání úřadů a povolením. Ani zbytek ale není procházka růžovou zahradou. V tomto článku vás tímto procesem ale provedeme.

    1. Najděte správné místo

Bazén instalovaný do země bude zabírat spoustu místa. Pokud tedy pomineme získávání povolení pro jeho stavbu, musíte nejprve určit, kde jej budete chtít postavit. Možná máte větší pozemek a rozhodování pro vás bude obtížnější. Obecně se ale udává, že nejlepší místo pro bazén je takové, kam dopadají sluneční paprsky po celý den. Ještě lepší pak je místo, kam nebude padat listí ze stromů. To sice není tak velký problém, ale pokud na to nebudete myslet už na začátku, přiděláte si zbytečně práci s čištěním.

Důležitou součástí každého bazénu je i bazénová technologie. U větších bazénů se jedná doslova nezbytnost, protože se komplexně postará o veškerou vodu v bazénu. Na výběr máte celou řadu možností, dobrou alternativou je ale Asin Aqua Home. Ten dokáže zvládnout vodu v bazénu až o objemu 250 m3. Celý systém navíc můžete ovládat pohodlně z mobilní aplikace. Ta vás ihned upozorní, pokud začnou docházet potřebné přípravky a požádá vás o doplnění.

    1. Jaký vybrat materiál?

Je jedno, jaký způsob dezinfekce zvolíte. Péče o slanou vodu se příliš neliší od té, která využívá k udržení kvality vody chlor. Zejména pokud používáte bazénovou technologii, která za vás odvede veškerou práci. Důležitější pro vás tedy bude vybrat správný materiál bazénu.

Oblíbený je především plast. Ten je dostatečně tvrdý a je dostupný v doslova neomezených barevných variantách. K zahození rozhodně není ani dřevo. To při správné povrchové i vnitřní úpravě vydrží bez poškození i několik let. Nejdéle ale vydrží železobeton.

Related Posts