Internet je služba, která se promítá do velkého množství lidské činnosti. Neobejdou se bez něj některá povolání, je využíván ve školách jako jedna z forem výukových metod, své másto si nachází stále častěji i v domácnostech? Proč je tomu tak? Neboť skýtá nepřeberné možnosti využití.

Kromě klasické e-mailové pošty, jsou to informace, které zde lze dohledat. Každý podnikatel, každá instituce má své webové stránky díky kterým o sobě dává světu vědět. Je to však také způsob, který nabízí i volnočasové aktivity. Na trhu se objevují různí poskytovatelé internetu. Přehled a srovnání služeb i s cenovými nabídkami naleznete na portálu pripojto.cz.

Rychlost internetu

Pokud již doma internet využíváte, ale zdá se vám, že nefunguje tak, jak garantuje váš poskytovatel, můžete si udělat test rychlosti internetu. Stačí zavítat na stránky pripojto.cz a v kategorii Měření rychlosti internetu spustit, pomocí červeného tlačítka, testování. Výsledek budete znát během chvíle. Chcete-li, aby byl objektivní, ukončete veškeré stahování i odesílání dat. Výsledkem je číslo, které udává přenosovou rychlost. Jedná se o množství dat, která se přenesou za časovou jednotku – mb/s. Číslo by mělo být co nejvyšší. Pak je i rychlost internetu velká.

Na portálu si však můžete také ověřit Ping, což je čas, který je potřeba pro spojení vašeho počítače se serverem vašeho poskytovatele. Tady je naopak žádoucí, aby číselná hodnota byla co nejnižší. Ideální je 20 ms.

Test internet speed lze zkoušet v různou dobu. Počet momentálně připojených domácností na jednu přípojku může také rychlost internetu zpomalit. Vliv na rychlost internetu má i kabelová infrastruktura. V případě, že je zastaralá, může rychlost zpomalovat. Výsledek internet speed testu může být také ovlivněn zařízením, na kterém probíhal test. Záleží na výkonnosti hardware. Stolní počítač se může lišit od notebooku i telefonu.

Related Posts