Venku začíná být nádherné počasí a tak nastává ten příhodný čas pro mytí oken. Chcete poradit, jak si usnadnit práci a mít vše hotovo za velmi krátkou dobu a s dokonalým efektem? Přinášíme několik rad, jak na to.

Okna myjte při oblačném počasí

Sluníčko se svými paprsky způsobuje rychlé schnutí vody na okenním skle a zůstávají na něm viditelné šmouhy, které se špatně leští a vy se svou prací nebudete spokojeni.

Rámy na první místě

Rámy bývají občas zanesené špínou, hlavně z venkovní části. Pokud byste začali s mytím skel a teprve pak rámu, práce by byl dvojí.

Na bílé rámy pomáhá krémový čistič, který je zbaví nečistoty a zvýrazní bílou barvu. Rámy následně omyjte čistou vodou.

Prostředky pouze na oka

Pro mytí oken používejte pouze prostředky k tomuto účelu určené. Obsahují látky, které si snadněji poradí se špínou a šmouhami.

Nepoužívejte přípravek na nádobí, je sice levnější, ale není tak účinný.

Trh nabízí celou řadu specializovaných saponátů v různých cenových kategoriích, máte tedy možnost volby.

Pro mytí oken jsou ideální přípravky, které obsahují čpavek, ten sice nemá zrovna nejlepší aroma, ale zato velice dobře odmastí skla.

Doleštění

Dobrou pomůckou pro mytí oken je i stěrka, která pobere přebytečnou vodu. Ideální je, pokud je umístěna na teleskopické tyči, s níž dosáhnete i na hůře dostupná místa. Můžete s ní stírat jak horizontálně, tak i vertikálně.

Na vyleštění skel jsou ideální utěrky z mikrovlákna, které mají vysokou absorbční schopnost.

Dobrým pomocníkem mohou být i noviny, které používaly už i naše babičky.

Skvělým domácím prostředkem při mytí může být i ocet, který okno jednak odmastí, ale zároveň i skvěle vyleští.

Speciální okenní úpravy

Pokud máte okna s fólií, mytí se v podstatě neliší. Jen dejte pozor na ostré předměty a drobná zrníčka. Tím byste mohli fólii poškodit.