Naše pracovní prostředí velkou měrou ovlivňuje i náš pracovní výkon. Pokud se nám v práci líbí, dobře se nám pracuje a ve výsledku je to vidět. Mezi vhodné vybavení kanceláří řadíme pohodlné kancelářské židle, pracovní stoly, skříňky a police na dokumenty i vhodné skladovací prostory na veškeré vybavení. Základem je dostatek světla v místnosti, stejně jako vhodné vybavení kanceláří.

Pohodlné kancelářské židle s dobrým tvarem pro zdravé sezení a k nim dostatečně velká pracovní plocha stolu nám usnadní pobyt v práci. Důležitým vybavením jsou také mobilní kontejnery, různé skříně a police, kam dáme všechny ty šanony, papíry a potřebné dokumenty.

Kritéria při vybavení kanceláří

Vybavení do své kanceláře vybíráme s ohledem na velikost místnosti a zaměřujeme se i na to, zda v ní sedí více zaměstnanců najednou, nebo bude určená pouze pro jednoho. Pokud totiž v kanceláři pracuje více lidí, i tak by měli mít své soukromí. Pracovní prostředí oddělte alespoň opticky, například pomocí vhodné vyšší pracovní skříňky. Důležitý je i dostatek světla pro každého pracovníka, ať už denního či umělého, které ale musí na oči zaměstnanců působit co nejpřirozeněji. Lze vybírat police, skříně, kontejnery a pracovní stoly zvlášť, nebo lze zvolit již hotově sestavené kancelářské programy, které se skvěle hodí pro kompletní vybavení kanceláře.

Kancelářský stůl a židle do kanceláře

Umístění a také velikost pracovního stolu se odvíjí od velikosti kanceláře. Pokud je zaměstnanec pravák, kontejner nebo šuplíky má mít umístěny vlevo a na jeho stůl má dopadat světlo zleva, u leváka je situace opačná. Úhel dopadu světla je velmi důležitý pro monitor, aby se nepříjemně nelesknul a neztmavoval, což by unavovalo oči. Vybavení kanceláří se týká i vhodné židle do kanceláře. Pohodlné kancelářské židle a křesla jsou nejdůležitějším nábytkem, protože velmi zásadně ovlivňují naše zdraví. Měly by být ergonomicky tvarované a přední okraj sedadla by měl být příjemně zaoblený, aby nedocházelo k nadměrnému tlaku na žíly v podkolení. Jakmile si vyberete vhodný materiál, jako je kůže, syntetická kůže, síťovina nebo textil, vybírejte také podle kvality, účelnosti a designu. Ukotvení na pěti kolečkách vám zaručí dobrou stabilitu. Opěrka zad má kopírovat páteř a dostatečně ji podpírat. Pohodlí zaručí i ruční opěrky. Centrální pružina tlumí nárazy a vlastní mechanika kancelářské židle dovoluje její nastavení podle vlastních požadavků.