Také máte pocit, že je v podstatě jedno, jaké krmivo dáte svým čtyřnohým mazlíčkům? Máte doma pejska i kočičku a říkáte si, že je v podstatě jedno, čí granule jim do misky nasypete. Přeci jen, jsou to zvířata a kolikrát najdou venku spoustu jiných špatných věcí. Kočkám neublíží psí krmivo a naopak, psům neublíží krmivo pro kočky. Je tomu skutečně tak?

Krmivo pro kočky i pro psy?

Ano, je tomu tak. Krmivo pro kočky by mělo být využito výhradně pro kočky. Je to dáno i tím, že kočky jako zvířata mají úplně jinou stavbu těla, jiné potřeby na vitamíny, minerály a podobně. Potřebují dostatek všech tělu přínosných látek. A psi to přirozeně mají jinak. Ostřílení chovatelé psů i koček dobře vědí, že jiné krmivo se využívá pro mláďata psů a koček a jiné zase pro zralé a dospělé zvířata.

Podle toho se také řídíte, když vybíráte vhodné krmivo pro svá zvířata. Trpí-li zvíře nějakými trávicími problémy, vsadíte na granule, které trávení prospívají. Je nutno tedy pořídit psům krmivo a granule, které je koncipováno přímo pro ně. Psí granule by rozhodně neměly být dávány kočkám. Ty zase mají své speciální krmivo, které je pro jejich srst, zdraví a stavbu těla vhodné.

Kočka skutečně není pes

Granule kočka není pes, se snaží šířit povědomí o tom, že je důležité, čím své zvířecí miláčky krmíte. Pro vaše psi a kočky připravili specialisté na výživu kompletně vyvážené krmivo, které bude zvířatům nejen chutnat, ale dodá jim do těla všechny vitamíny, minerály a další látky, které zvířata pro svůj správný růst potřebují.

Granule jsou bez kuřecí bílkoviny, což je skvělé pro psy, kteří jsou na ně alergičtí. V kočičí variantě najdete zase tuňáka, kterého kočky milují. Využijte granule pro psy i pro kočky. Vaše zvířata se budou cítit lépe, budou mít všechny vitamíny a ještě jim granule budou chutnat.

Nezapomeňte své miláčky v sezóně také pravidelně kontrolovat, jestli nemají klíště, jejich odstraňování vám pak usnadní pinzety na klíšťata.