Právě dřevostavba je totiž způsob, jakým můžete získat svůj dům co nejrychleji. Spousta lidí se bojí do nich investovat, protože kromě celé spousty výhod nabízí také některé nevýhody. Tou nejvýraznější je nižší odolnost a také vyšší náročnost údržby. Na druhou stranu ale dřevostavbu pořídíte levnější, jste šetrnější k životnímu prostředí a můžete dosáhnout také lepší energetické úspornosti. Dřevo je totiž skvělý tepelný izolant, který pomáhá v zimě zadržovat v domě teplo a v létě naopak chládek.

Rychlá stavba

Jednou z největších výhod dřevostaveb je právě jejich rychlá stavba. Důvodů rychlé stavby je hned několik. Dřevo je materiál, který je lehký. To znamená, že se s ním lépe manipuluje. Už je připravený na stavbu, takže se nebude zařezávat, nebo složitě připevňovat kousek po kousku. Nemusíte čekat na vhodné počasí a další příznivé podmínky, které například cihlový dům vyžaduje.

Prefabrikované díly

Když si objednáte dřevostavbu na klíč, obvykle se jednotlivé díly vašeho domu vyrobí tak, že na stavbu budou přivezeny velké dřevěné kusy. Ty se jednoduše na místě propojí, až vytvoří dům. Toto je velmi rychlé. Navíc to má tu výhodu, že při výrobě dílů nebylo dřevo vystaveno vlivům počasí, protože bylo skládáno v uzavřené hale. Hotovo tak může být v rámci několika týdnu, nikoli měsíců, jako by tomu bylo u cihlové stavby.

Proces vysoušení je rychlejší

Vzhledem k tomu, že u cihlových domů je zapotřebí čekat déle, než jeho jednotlivé části vyschnou, je stavba rychlejší i z tohoto hlediska. Ne elektrikářských pracích nebo třeba omítce tak můžete začít pracovat mnohem dříve. A to znamená celkovou časovou úsporu při stavbě domu.

Žádná limitace počasím

Dřevostavby se dají stavět v jakémkoli počasí, i když je pod bodem mrazu. To v případě stavby domu z cihel musíte čekat na vhodné podmínky. Pokud teplota klesne pod 2 °C, práce se zastaví a čeká se na vyšší teploty. To u dřeva nehrozí.