Kvalitní spánek je zárukou toho, že se budete následující den cítit odpočatí a svěží. Tohoto pocitu dosáhnete jednak výběrem kvalitní postele, a jednak správné matrace. Spaní si ovšem můžete ještě vylepšit, když si pořídíte vrchní matrace, která je skvělým doplňkem hlavní matrace.

Co je vrchní matrace?

Je to přibližně 5 cm tlustá matrace, která se použije navrch běžné matrace. Nepleťte si ji ovšem s chráničem matrace, který je mnohem tenčí a více flexibilní. Chránič slouží zejména pro hygienickou ochranu matrace. Vrchní matrace je tedy mnohem více než jenom přebytečný doplněk. Svou postel si díky ní vylepšíte a kvalita i pohodlí vašeho spaní se ještě více zlepší. Dalším efektem vrchní matrace je prodloužení životnosti běžné matrace, což vám ušetří peníze.

Další výhody vrchní matrace

Vedle zkvalitnění spánku a vyššího pohodlí znamená vrchní matrace také podporu pro vaše tělo. Prodloužení životnosti běžné matrace je zajištěno tím, že vrchní matrace chrání matraci před vlhkem a potem, který vylučuje tělo během spánku. Dále chrání matraci před opotřebením a poškozením. Rovněž prodlužuje životnost tvaru matrace.

Doporučení

Vrchní vrstvu postele by měl člověk měnit jednou za pět let. Tak se vyhnete hromadění prachových roztočů. Pokud nepoužijete vrchní matraci, tak vám výměna celé běžné matrace každých pět let pěkně poleze do peněz. Proto lze o vrchní matraci mluvit jako o skvělé investici, která se vyplatí. Také samotná výměna vrchní matrace je mnohem jednodušší, než je to u celé matrace. Některé typy vrchních matrací mají dokonce potah, který lze sundat a vyprat. Tato výhoda umožňuje výměnu vrchní matrace po delší době.

Výběr matrace

Bohatý výběr matrací všeho druhu nabízí obchod Ortopedické-Matrace.cz. Nevybírejte pouze podle ceny, ale zaměřte se na kvalitu, výšku, tuhost a další parametry. Někomu vyhovuje matrace tvrdá, jinému měkká. Rozměr matrace je třeba přizpůsobit jak velikosti postele, tak výšce postavy.

Bohatý výběr matrací všeho druhu nabízí obchod Ortopedické-Matrace.cz.  Nejběžnějším rozměrem je  ortopedická matrace 80 x 190cm, ovšem na webových stránkách objevíte i jiné, méně časté, rozměry matrací.