Byli jste na návštěvě u někoho, kdo měl doma posuvné dveře, a přestože se vám toto vybavení velmi líbilo, odrazuje vás složitá rekonstrukce s tím spojená? Není vždy nutná. Pokud si vyberte posuvné dveře, které se dají snadno namontovat na stěnu, žádných bouracích prací a zabudovávání stavebního pouzdra do zdi není nutné.

Kde se hodí posuvné dveře

Je jen na vás, kde posuvné dveře umístíte. Je ale dobré vědět, že netěsní tak, jako dveře klasické. Pokud žijete single, jste samoživitelé s dětmi nebo jste pár seniorů, ve většině případů vám to nebude vadit. Ovšem pokud máte často hosty, mohlo by vám vadit, že např. v ložnici máte takové dveře. 

Ideální je použít posuvné dveře jako přepažení kuchyně od obývacího pokoje, obývacího pokoje od chodby, kuchyně od chodby, můžete je použít i do koupelny. 

Věděli jste ale, že se dají použít i do šaten nebo jako dveře skříně?

Posuvné dveře v mnoha podobách za příznivé ceny můžete na webových stránkách Sg-nabytek.cz. Kupříkladu posuvné dveře GREG s šířkou 86 cm a výškou 205 cm, tloušťkou lamina 16 mm. Mají horní kolejnici v délce 200 cm. Lamino je vysoce kvalitní, posuvné dveře jsou dodávány včetně horní lišty, posuvného systému i spojovacího materiálu. V dekoru dub sonoma jsou velmi žádané a také vysoce hodnocené, získaly 4,3 * z 5 možných a hodnotilo zatím v e-shopu 6 zákazníků. 

Využijte prostory na maximum

Právě posuvné dveře vám umožní využít více prostoru. Třeba můžete koupit komody dub sonoma, tedy ve stejném dekoru a vybavení hezky sladit se dveřmi. 

Pokud potřebujete v prostoru umístit mnoho nábytku, např. regály a knihovny, šatní skříně, křesla a další, když je necháte dostatečně daleko od zdi, dveře budete po kolejnici posunovat za tímto vybavením. Už nebudete řešit, zda půjdou dveře otevřít jen do pravého úhlu, nebo i víc. Nábytek se bude moci nacházet přímo u průchodu dveřmi. 

Více informací najdete na Sg-nabytek.cz.