Jakmile vysvitne sluníčko a oteplí se, každého láká posezení venku. Pokud máte zahradu, není co řešit. Pokud zahradu nemáte, můžete si příjemné posezení vytvořit na terase či balkonu.

Jak na to?

Než začnete s úpravami, promyslete si, v jakém stylu budete prostor upravovat. K tomu je pak potřeba přizpůsobit nejen materiál, ale i barevně laděné doplňky. Aby celý prostor nepůsobil chaoticky, pokuste se na doplňky použít pouze jeden či dva druhy materiálů. Velmi oblíbená kombinace je dřevo a kov.

Pro sezení tvoří důležitý základ podlaha. Ta by měla mít protiskluzovou úpravu. Využít tak lze dlažbu, venkovní dřevěnou podlahu nebo umělý trávník.

Při výběru nábytku je potřeba brát na zřetel, zda je prostor zastřešen či nikoli. Pokud ano, může být nábytek z masivního dřeva. Jestliže je otevřený, ale vy máte prostor, kam nábytek uložit, můžete sáhnout do nabídky nábytku skládacího.

Jestliže nábytek nemáte kam uložit, pak je asi vhodný plastový či ratanový. Jestliže máte prostor pouze omezený, vhodnou volbou je sklápěcí stolek a skládací židličky. Volit můžete i stoleček půlkruhového tvaru, který velmi snadno přisunete ke zdi.

K venkovnímu posezení patří také květiny. Zeleň především v městském prostředí umí navodit pocit volné přírody. Pokud se pro zeleň rozhodnete, jako základ volte trvalkové rostliny, které jsou zároveň mrazuvzdorné. Dobrou volbou budou některé druhy hortenzií, vrby, dřín či jalovec. Pokud máte možnost umístit větší květináče, můžete do nich zasadit i maliny, ostružiny, rybíz či borůvky.

Vhodnou volbou jsou i bylinky, které navíc podpoří vaše zdraví. Prostor pro květináče lze ušetřit tak, že truhlíky umístíte do polic umístěných nad sebou. Nevzhledné stěny zakryjí stojany na truhlíky.

Trocha soukromí

Především na sídlišti chce každý pro odpočinek soukromí. To lze zajistit pomocí látkové zástěny. Využít můžete zástěnu jednobarevnou nebo celou řadu dekorů. Jestliže máte posezení upraveno do přírodního stylu, použijte zástěnu vytvořenou z přírodního rákosu.

Related Posts