Na přichycení kabelů v elektroinstalačních systémech se používají kabelové příchytky. Mohou být požity vevnitř, i vně stěny. Díky těmto příchytkám kabel drží na místě buď dočasně nebo trvale. Existuje nová technologie, která urychlí vaši práci až trojnásobně. Práce s ní je jednoduchá a rychlá.

Co to je plug-in technologie?

Klasická příchytka obsahuje hřebík, který ji pomáhá udržet na svém místě. Technologie Plug-in však umožňuje přichycení příchytky bez hřebíku a k němu nutného nářadí. Tato kabelová příchytka byla vyvinuta firmou Schnabl a umožňuje použití až do 6 mm otvoru. Jejich použití je vhodné například pro sádrokartonové desky, izolační desky, heraklit a další. Vyrábí se z recyklovatelného plastu.

Jakou plastovou příchytku vybrat?

Díky tomu, že existuje velmi mnoho elektroinstalačních systémů, vyrábějí se tyto kabelové příchytky hned v několika velikostech. Umožňuje vám to vybrat si přesně takovou, jakou potřebujete. Existuje řada příchytek jako například:

  • příchytky na trubky
  • příchytky pro vodiče
  • upevnění pro kabelové kanály a další

Princip kabelové příchytky

Jak je možné, že kabelová příchytka drží i bez použití hřebíku? Je to jednoduché. Nová technologie plug-in je sama o sobě upevňovací prvek. Při zasouvání se části expandérů přiblíží k dříku příchytky na trubky a tím ji velice snadno zasunete do připraveného otvoru. Nicméně pokud budete chtít příchytku vytáhnout, snadno to nepůjde, protože všechny expandéry na dříku příchytky se vzepřou o stěnu otvoru a vytvoří tak silnou třecí plochu.

Na rozdíl od běžné příchytky je práce s touto konkrétní nenáročná a rychlá. Dodavatel zajišťuje bezpečnost upevnění až 350 N na každý upevněný bod. Vyzkoušejte tuto revoluční novinku a jinou příchytku už si nikdy nekoupíte. Jedná se o ideální řešení, jak si usnadnit práci.