Kdo by nechtěl ušetřit, že? Peníze se vždycky hodí. A my vám ukážeme, jak můžete vydolovat z vašeho topení bonusové finance do vašeho rozpočtu.

Teplo a sucho. To zažíváme každý rok, každé léto. Někdo by tedy mohl namítnout, že topení je v těchto podmínkách téměř zbytečné. I v takto horkých měsících je ale potřeba občas přitopit. A to nejlépe takovým způsobem, aby to nezatížilo vaši peněženku. Jak na to?

Odvzdušněte radiátory

Není na tom nic speciálního. Techniky topení, které vám pomohou ušetřit peníze, neexistují. Dbejte ale na to, aby ve vašem vytápěcím systému nebyly problémy. Právě kvůli nim by se mohlo topení výrazně prodražit. V první řadě se tedy zaměřte na zavzdušnění radiátorů.

Zavzdušněný radiátor poznáte jednoduše. Pokud jej rozehřejete na maximální teplotu, nebude tolik hřát. Pořiďte si automatický odvzdušňovací ventil, případně klíč, s jehož pomocí radiátor odvzdušníte. Nezapomeňte také čas od času doplnit hladinu vodu. Až nastane čas na doplnění, hladinoměr vás upozorní.

Další úspory

Abyste mohli využívat benefitů a ušetřit, budete muset také něco zainvestovat. Výrazné úspory časem přinesou specializované systémy jako EnOcean. Jedná se o revoluční technologii, která automatizuje vaši domácnost. Energii na provoz pak získává ze slunce, rozdílů mezi teploty či díky vašim pohybům. Stačí zmáčknout ovládací tlačítko k tomu, aby systém získal dostatek energie.

Trefou do černého může být i ekvitermní regulace. Ta za vás bude sledovat venkovní teploty. Na základě vašich nastavení pak upraví teplotu vytápění. Když bude ve vašem pokoji dostatečné teplo a venkovní teplota postačí k dalšímu vyhřívání, systém vytápění nezapne. Ušetříte tak tisíce korun každý rok.

Related Posts