Kuchyně je místo, kde trávíme opravdu spoustu našeho času. Připravujeme zde svačiny, obědy i večeře, schází se zde celá rodina, které zrovna třeba kručí v žaludku. Jelikož v kuchyni trávíme opravdu hodně času, měli bychom si ji zařídit dle svého gusta a sympatií. Kuchyně by měla být moderní, abychom se v ní cítili dobře, měla by být také dostatečně praktická, aby vaření a jiné podobné činnosti v kuchyni šly jako po másle. Rozhodli jsme se vám přinést několik praktických tipů, které jistě oceníte znát a které si jistě brzy osvojíte.

Jak již bylo zmíněno, kuchyně by měla být hlavně oku lahodící, abychom se v ní dobře cítili. Proto si ji zařiďte tak, jak se vám líbí a jak je vám libo. Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru, šuplíky jsou nutnost (moderní jsou konkrétně šuplíky bez nábytkových úchytek). A taky se tedy inspirujte našimi tipy, které z jakékoli kuchyně udělají kuchyni praktickou.

Kuchyňské dřezy až jsou dostatečně hluboké

Při výběru kuchyňského dřezu se rozhodujte dle hloubky dřezu. Když bude dřez dostatečně hluboký, umývání nádobí, omývání zeleniny nebo napouštění hrnců bude daleko snazší a rychlejší. S příliš mělkým dřezem toho moc neumyjete, navíc do něj mnoho věcí ani nedáte odmočit.

S hlubokým dřezem také souvisí vysoká kuchyňská baterie. Dřezovou baterii je opravdu nutné mít vysokou, opět je to praktičtější – nádobí se bude umývat rychleji a lépe, stejně tak se budou lépe napouštět hrnce nebo omývat zelenina, ovoce.

Nad praktické vychytávky není

Svou kuchyni vybavte i praktickými vychytávkami. Například pytlíčky sušené levandule budou předcházet vzniku a držení se molů, kteří se často schovávají třeba do mouky nebo do cukru. S kečupem v lednici snadno odstraníte nečistoty z měděného nádobí, s citronem zase rychle zbavíte nádobí usazenin a spálenin. S octem třeba vyčistíte konvici od zašlého vodního kamene.

Related Posts