Jaro je tu. Vneste do bytu novou svěžest s vlastnoručně vyrobenými magnetkami. Použijte je na lednici, radiátor v obýváku, magnetickou nástěnku v pracovně nebo na plechovou skříňku. Možnosti jsou nekonečné. Inspirujte se nápady v článku.

Tip 1 – Malované pivní zátky jako magnety na ledničku

Máte-li doma sbírku pivních zátek, využijte je k tvorbě originální magnetické bytové dekorace s feritovým magnetem. Jak na to?

Zátky od piva nejprve odmastěte lihem nebo odlakovačem na nehty. Poté je natřete 2 vrstvami bílého laku na nehty. Bílý lak slouží jako podklad, na zátce zakryje motiv a nanesené barvy potom lépe vyniknou. Lak nechte zaschnout.

Zátky přetřete barevným lakem na nehty a opět počkejte, až zaschne. Potom je pomalujte kontrastními barvami – udělejte tečky, proužky či jiné motivy dle své fantazie. Na závěr barevné pivní zátky přetřete čirým lakem na nehty, budou pak pěkně lesklé.

Nyní na vnitřní stranu zátky přilepte vteřinovým lepidlem nebo tavnou pistolí feritový magnet. Magnet by měl přesahovat okraj zátky, jinak nebude držet na magnetickém povrchu.

Tip 2 – Kamínky z pláže jako jarní dekorační magnetka

Zřejmě každý si občas z dovolené u moře přiveze na památku pár kamínků z pláže. Použijte oblázky pro výrobu originálních magnetek. Na výrobu jarní dekorace do bytu si pořiďte neodymový magnet a akrylové barvy.

Vyberte ploché kamínky, omyjte je a pomalujte pestrými barvami. Zapojte fantazii a nakreslete vlnky, čáry, puntíky, srdíčko, květiny, listy. Z motivů zvířat pěkně vypadá ryba, sova a beruška. Na oblázek můžete napsat i datum a místo nálezu.

Potom na zadní stranu kamene přilepte vteřinovým lepidlem neodymový kotouč a nacvakněte třeba na plechový květináč nebo radiátor.

Tip 3 – Barevné kolíčky jako magnetické držáky fotek

K výrobě jarní dekorace se vám bude hodit magnetická páska. Magnetická páska má samolepicí vrstvu, pomocí které ji snadno přilepíte k povrchu. Dále dřevěné kolíčky na prádlo, akrylové barvy, lepidlo Herkules, kousek krajky, novin a zbytky barevných čtvrtek.

Kolíčky na prádlo pomalujte akrylovými barvami, ozdobte nápisy, ornamenty a barevnými abstrakcemi. Polepte je kousky novin nebo krajkou. Zapojte do tvorby své děti a z barevných papírů vystříhejte roztomilá zvířátka. Nalepte je lepidlem na kolíček.

Až budete mít kolíčky ozdobené, na jejich zadní stranu přilepte magnetickou samolepicí pásku. Páska jde nastříhat nůžkami nebo nařezat lamacím nožem.

Hotovo? Dřevěné kolíčky přichyťte na ledničku, magnetickou nástěnku a do nich připněte fotografie, pohledy nebo důležité připomínky.

Ozdobte si byt barevnými magnetickými dekoracemi!

Related Posts