I když se industriální bydlení bere za čistě pánskou záležitost, není tomu nutně tak. Pánové se sice k tomuto stylu bydlení více přiklání, protože na první pohled působí trochu odměřeně, přesto elegantně, dámy však může zaujmout onen minimalismus nebo čisté linie, jež styl bydlení charakterizují. Kovové garnýže, na kterých nejsou pověšeny záclony, případně trubky podobné garnýžím přiznané stejně jako cihly nebo omítka. Pojďme si však blíže přiblížit tento směr a říct si, jak ho vtáhnout i do svého domova.
Žádné zbytečnosti, pouze okna a vysoké stropy
Stejně jako minimalismus, i industriální styl bydlení bychom mohli definovat jako směr, který neshlukuje příliš mnoho zbytečností, ale kde se potkávají spíše velká okna, vysoké stropy, všudypřítomná ocel, beton, také hrubé zdi a odkryté detaily včetně cihel nebo kamenů.
Nejen na zmíněné věci byste se však při zařizování tohoto interiéru měli zaměřit. Zvýšenou pozornost pokládejte také na některé detaily.
Více textur
Při zařizování interiéru do industriálního stylu bydlení tedy využívejte více textur. I když se má především kombinovat hnědá, bílá, šedá a černá, nejrůznější textury mohou tuto neutralitu trochu rozbít.
Nebojte se například na prokládání textilií hladkými kovovými plochami, případně neopracovaným dřevem a surovými cihlami, které budou vypadat opravdu fantasticky.
Žádné zbytečné dekorace
Již bylo zmíněno, že industriální styl bydlení se v něčem velmi podobná tradičnímu minimalismu. Konkrétně mluvíme o tom, že se to ani v tomto případě nemá příliš přehánět s dekoracemi. Jednoduché linie, bez zbytečných dekorací a doplňků – to je alfou a omegou tohoto směru. I když to v mnoha očích může působit velmi surově, uklizeně, vzdušně a možná až chladně, je to skutečně tak. Na roztomilé polštářky ani poličky plné pastelových dekorací tady není místo.